Leden 2012

"Opakuju Angličtinu"

31. ledna 2012 v 18:28 | Simix |  *Cizí jazyk*
Hi,
How are you? I'm so so. Yes, it is miserable day.
I'm soory --> english text! I learn to English and Germany. Perhaps I learning French. And you?
I want go to London, America and Paris. I want meet popular stars and watch nice things.
Where do you want to go?
I have to speak English because, I want to talk to popular people.
Can you translate? No?
I translate!

Bábovka- maková

29. ledna 2012 v 17:08 | Simix |  *Recepty*
Dneska jsem pekla tuto bábovku a je fakt dost lehká, když jsem jí zvládla já, tak jí zvládnete i vy.

Mé diplomky

28. ledna 2012 v 17:26 | Simix |  *Moje ceny*
Tento diplom je za Sonz(zvíře). Ani jsem nečekala, že vyhraju! Nescháněla jsem si nějak moc hlásečky. Soutěžila jsem s kočičkou, co je na diplomu.
děkuji La-berusko- nádherný :))

Zpopulárňuju blogy z FB !!!

22. ledna 2012 v 16:46 | Simix |  *řečičky a věcičky*
Na facebooku mám stránku Blogování! (lajkněte pls)
Tam mi můžete napsat, že chcete zpopulárnit Váš blog!

Zájemci:

Zase jsem se strašně zamilovala do blogování.
Mám nový web s mojí spolužandou:


Brouzdání po youtube

20. ledna 2012 v 16:27 | Simix |  *Hudba*
Takhle brouzdám po youtube a hledám písničku:
Vítr to ví (míle a míle.
Čekala jsem na něco extra, ale nic moc teda.
našla jsem, ale něco milého.
Ten chlapec mi připominá kluka z bráchovi třídy (asi smýchanina dvou jeho spolužáků) i hlas je podobný.

Hvězdný prach

18. ledna 2012 v 17:58 | Simix |  *filmy a seriály*
Také patří do mých oblibených filmů a seriálů.
Je to o Tristanovi, který měl rád svojí přítelkyni a jednou viděli padat hvězdu a on slíbil, že jí přinese své milované. Musel jít za zeď, do království, kam hvězda spadla.
Vchod za zeď hlídal starý pán s holí, který mám docelá páru.
Tristan musel projít, bylo to složitější, ale dostal se na druhou stranu zdi.
Kdysi i jeho otec přešel přes hlídače za zeď, zrovna, když byl trh a zamiloval se tam do zotročené princezny, která sloužila jedné čarodějnici. Princezna otěhotnila a dítě (Tristana) přenechala otci plis mu dala Babilonskou svíčku, což pomáhá přemisťování/ létání.
Takže jak tristan překročil tu zeď a našel hvězdu, zjistil, že je to člověk. Strávili spolu mnoho času a lépe se poznali a zamilovali se do sebe a ona ho milovala z celého svého hvězdného srdce.
Užili si spolu dobrodružství a pluli i ve vzducholodi :))
Jeden problém však byl. Po hvězdě se scháněly zlé a staré tři čarodějnice, aby ji zabily a omládly, Scháněla ta nestarší a použila kouzlo na omlazení ze zvířat, které není tak účinné. Dále kdo zde vystupoval byli princové, kteří bojovali o trůn, byli docelá hodní, ale sobečtí, bylo jich asi sedm nebo dvanáct, teď nevím. Jejich otec na smrtelné posteli řekl, kdo najde královský přívěšek a kdo se ho první dotkne, bude králem, bratři si dělali naschváli a navzájem se zabijeli.
Nejdéle vyddržel jeden, ale toho zabily čarodějnice, když pomáhal své sestře ze zajetí od čarodějnice, která se tak trochu znala s těma ostatníma třema.
Jeho figurku hodila do vody a on sám začal levitovat a jakoby se topit, potom mu zlomila končetiny a jeho mrtvolu ovládala, aby zabil Tristana, který zachrańoval svojí zázračnou Hvězdu.
Při vyhrané bitvě mezi čarodějnicemi- hvězda se maximálně rozzářila a zabila tu nejstarší, postupem bije byly zabity i tamty. Když se Tristan dotkl toho přívěšku, zesvětlil se a tak mu matka vysvětlila, že on je králem, že je její syn a že ona je princezna a že je posledním mužskym potomkem. Společně s Hvězdou vládli. (v průběhu filmu zjistil- Tristan, že hvězda nesmí překročit zeď, jinak se rozpadne v prach. Zjistil to v dobu, kdy jí chtěl donést své bývalé lásce, která měla tak trochu jiného nápadníka, a Tristan se rozhodl jen donést Hvězdiny vlasy, které se pak po překročení zdi rozpadly v prach.
Možná znáte, jestli ne, snad chápete, nebo se podívejte na ten film samy.

Narnia

16. ledna 2012 v 18:47 | Simix |  *filmy a seriály*
Patří mezi mé oblibené filmy/seriály.
S bráchou jsem četla i knihu.
Má mnoho dílů s mnoha herci, ale mě se nejvíce líbí díly, kde vystupují Petr, Zuzka, Edward a Lucinka.
První díl s nimi se jmenuje Lev, čarodějnice a skříň.
Jsou to sourozenci, kteří se za války dostanou do jednoho starého venkovského domu, kde objeví vchod do jiného světa. V něm čas utíká jinak, než v našem světě. V tom jiném světě se vyskytují mluvící zvířata a zvláštní tvorové.
Jako první se dostane do Narnie Lucie, která se zde seznámí faunem Tumnem. Od něj se dozví, že Narnie je pod vládou kruté čarodějnice a že už mnoho let je zde pouze zima a nikdy žádné Vánoce. Později se do Narnie dostane i Edmund, ten ovšem potká přímo Bílou čarodějnici a od ní dostane za úkol přivést do Narnie a na její hrad i své sourozence. Čarodějnice se totiž obává dávné věštby, která říká, že na trůny v královském hradě Cair Paravel usednou dva synové Adamovi a dvě dcery Eviny, a její vláda tím skončí. Edmund Petrovi a Zuzce lhal, že žádná Ńarnie neexistuje a že si Lucka vymýšlí.
Později se skutečně dostanou všichni čtyři sourozenci do Narnie, kde zjistí, že faun Tumnus byl zajat čarodějnicí. Setkají se s panem Bobrem, který je vezme do svého příbytku a seznámí je s okolnostmi. Také jim řekne, že se blíží Aslan, mocný lev a pravý vládce Narnie. Edmund uteče za Bílou čarodějnicí, které prozradí, že jeho sourozenci jsou v Narnii a že Aslan se blíží.
Ostatní tři děti pospíchají na místo, kde se má Aslan objevit, po cestě potkávají první známky slábnoucí moci čarodějnice - začínající oblevu a Vánočního dědečka, který je obdaruje. Petr dostane jako vánoční dárek meč, Zuzana luk, šípy a kouzený roh, který má přivolat pomoc, a Lucie dostane lahvičku s léčivou tekutinou.
Bílá čarodějnice se chystá zabít Edmunda jakožto zrádce, Aslan se však obětuje a nechá se zabít místo něho. Ráno však obživne a pomůže dětem zvítězit v bitvě proti čarodějnici. Její moc je zlomena a Edmund zachráněn.
Všechny čtyři děti se poté ujmou vlády nad Narnií a vládnou po dlouhá léta, dokud jednou, už jako dospělí, při lovu nenarazí na místo, kudy kdysi do Narnie přišly. Vrátí se zpět no našeho světa, kde mezitím neuplynula ani hodina.

Já nevím!

15. ledna 2012 v 16:39 | Simix |  *řečičky a věcičky*
Já vůbec nevím,
už se to stalo mnohokrát, ale nejsem moc spokojená se vzhledem blogu.
Pozmněním!
Nevím, jak se Vám to bude líbit, ale mě se takto široký nelíbí.
Záhlaví vložím vlatní, které jsem vyrobila.
Uvidíme jaká bude spokojenost Vaše i moje.
Líbající Zdraví Simix Líbající
!!! Pro štěstí !!!

Zeleninový salát

14. ledna 2012 v 18:52 | Simix |  *Recepty*

Potřeba:

rajče
paptika
hlávkové zelí
salátová okůrka
-
olivový olej
tatarka
sůl

Postup:

1. do misky nakrájíme omytou zeleninu (tolik kolik sníte, nebo kolik je osob)
2. nalejeme trošku olivového oleje a osolíme
3. polejeme trochou tatarky nebo drezinku a promícháme
4. může se jíst samotný, ale nejlepe s pečivem
Osobně mi to chutná bez olivového oleje a s více tatarky, je to na Vás!

Pár písniček pro radost :D

12. ledna 2012 v 17:27 | Simix |  *Hudba*

Enrique IglesiasLucinka

6. ledna 2012 v 17:48 | Simix |  *Mini Diary*
Mám Lucku moc ráda, je skvělá. Jo omlouvám se, to je naše kočička. Já bych tu mluvila o Lucce a vy by jste nevěděli, kdo to je:
Takhle vypadá, vždy jsem mysela, že je to výjmečná kočka, kvůli jejím barvám, ale pak jsem tolik koček viděla spoustu. Už není nejmladší, ale hbitost jí nechybí. Ma dva kocoury a je vykastrovaná, chudinka se trápila. Nejdřív jsme o žádných koťatech nevěděli a mamka jí dala vykastrovat a pak jsme přišli na ty malý roztomilý kočičáky: Ferdu (šedivý) a Zrzka (jméno vypovídá o barvě). Docelá se bojí a nedají se pohladit, ale Lucka je mazel a žrout. Jaká pak zvířátka máte vy?

Za bleskajdy

4. ledna 2012 v 17:36 | Simix |  *Moje ceny*
Chodila jsem od blogu k blogu a narazila jsem na plno bleskovek a jak to dopadlo?


přáníčko for me

3. ledna 2012 v 19:01 | Simix |  *řečičky a věcičky*
Vkládám sem přáníčko, který jsem dostala a které se mi nejvíce líbilo, je úžasné, ale nevím od koho to je:
Do nového roku Ti přeji hodně krásných okamžiků, kdy po Tvé tváři přeběhne úsměv, oči se Ti rozzáří štěstím a srdce zahřeje, kdy se Tvá mysl roztančí radostí a duše naplní blahem. Přeji Ti spoustu snů, které jsou jako nekonečná touha a když se splní - je to ta nejkrásnější odměna. Přeji Ti mnoho takových okamžiků, kdy cítíš štěstí a mé srdečné přání Tě provází po celý rok.

Jinak oběhnu až zítra, dnes nestíhám :(


To je fakt milé

1. ledna 2012 v 16:53 | Simix |  *řečičky a věcičky*
Nevím kdo to celý "potento", ale ta soutěž u Dadus se pozměnila, jen kvůli hloupýmu komentáři, který někdo napsal a Dadus si s tím dala tolik práce. Měli jsme na blog vložit nějaké články a to se mělo ohodnotit, ale teď se kvůli nějaku anonymovi, prostě nevím kdo to napsal, že chce prostě obyčejnous Sonb, takže jestlíi se Vám líbí můj blog, hlasujte pro mě prosím zde: http://domacihlodavci.blog.cz/1112/sonb-d#komentar96449551
Nebyla tam anketka tak kdyžtak budete muset počkat až to tam majitelka vloží.
Je mi opravdu líto, že první článek v tomto roce musí být takovýhle, přeju hezký rok 2012 !!!
Děkuji Vaše Simix Šlápnul vedle