Září 2015

Tak jak to jde?

30. září 2015 v 19:02 | Simix |  *Mini Diary*
Našla jsem si čas na další článek.
Zase pár slov z mého života.


Jak ale začít?
O víkendu jsem byla na chalupě. Není ani co psát. Jen jsem neměla přístup k internetu a neviděla jsem se s nějakými lidmi.
V pondělí... v den kdy jsme se vrátili, mě něco táhlo, abych šla místem, kde jsem trávila posledních pár dnů prázdnin se Šáry. Je to taková cyklostezka, vedle fotbalových hřišť a tak dál ... Prošla jsem to kolem bytu, kde "někdo" bydlí a šla jakoby dál ... Ani jsem nečekala, že někoho potkám, přestože mi něco říkalo, ať tamtudy jdu. Najednou spatřím kamaráda na fotbaláku a tak na něj na dálku čumím a nevšimla jsem si kamarádky s její kamarádkou, kolem kterých jsem prošla. Ta kamarádka, Áďa, mi vběhla do cesty a já jakože WOW, kde se tu vzala. A objaly jsme se. Tak jsem tam s nimi chvíli byla ...

Od pátka mám v puse takové zajímavě nezajímavé "věci". Rovnátka. Teda spíš jen kroužky a oblouček... kdo taky má, ví co myslím. Mám od toho obloučku otlačený jazyk. Když totiž spím, mám ten jazyk připláclý na patro, kde je ten oblouček. LOL! První tři dny byl pro mě trest mluvit nebo jíst. Za pouhé tři dny jsem vyplácala polovičku vosku. Ale poslední dva dny jsem na vosk už ani nesáhla. Jí se mi už o něco lépe, ale s mluvením je to trošku bídné.
Nedokážu říct ... "Dí"... Třeba když chci říct slovo dítě. To se mi ten jazyk neskutečně přimáčkne na ten oblouček a je z toho takové "ďý", bez přeháněk.
Jde o zvyk. Teda asi. Jakože určitě jde o zvyk.. ale s tím moc teda nevím. Pár spolužaček mě učilo lehce mluvit. Jedné profesorce jsem svůj aparátek v puse i ukazovala... tak nějak chtěla. A profesorovi na hudebku spolužačka řekla, že mám rovnátka ... a on jakože jestli se s tím učím mluvit. Nemám zámečky asi ani nebudu mít, protože u mě nejde o křivost zubů.
Já mám jakože prý hezké zuby, aby bylo jasno :D

Lehce stranou se zmíním o tom... jak nesnáším to tahání kufru na intr. Je těžký a to tam mám třeba jen nějaké učení... no právě že asi proto. Kdybych tam měla jen oblečení, které tam vlastně skoro ani nemám, tak by to bylo lehčí. Na váze taky přidávají kolečka, která ten kufr má. Když už to ale vezu, tak to na dlaždičkách, po cestě, chodníku,... drncá a vydává to nehorázně nepříjemný zvuk. Zase.. jde asi o zvyk. Ale na druhou stranu to ruší i kolemjdoucí ... Opravdu pekelný zvuk! LOL! :DDalší věcí... Jako počítala jsem, že budu ještě dlouhou dobu vzpomínat na léto a koupaliště a ty zážitky tam... a ty lidi. To je jasný .. vzpomínat snad budu pořád. Taky jsem tušila, že na to prostě budu tak dva a více měsíců ještě myslet, jako jsem myslela, když končily prázdniny a myslela jsem, že je to definitivní konec s těmi lidmi ... a měla jsem z toho lehce nelehce depky. S některými to tak bohužel vypadá. Ale tak uvidíme časem. Nevím no.
Jsem ráda, že mi zůstala Šáry. Samozřejmě další ... ale ona je jediná holka, co tam znám nejdéle a s kterou jsem pořád v kontaktu a s kterou si říkáme vše. Dál je samozřejmě Áďa a Bobo. A jsem moc ráda, že je znám. S ostatními se už nějak nevídám. Ne že bych nechtěla. Naopak, ale tak nevím jestli oni stále chtějí a ani není tolik času, když jsem na intru a tam jen o víkendech.
Ok ... ale co jsem tak úplně nečekala ... že plno písniček mě zase přivede do toho stavu, jako na kocni prázdnin . Jako by to bylo teprve nedávno, kdy byly prázdniny, kdy bylo léto, kdy jsme chodili na koupaliště a prožívali to,co prožívali ... do háje. Vždyť to bylo normální koupálko s fajn lidmi, tak co mě to pořád bere? Jo... byla tam nehorázně zábava... a já si je prostě zamilovala... ale tak ... proč na to pořád myslím. Zkrátka o prázdninách se můj život hodně změnil. Nové bydlení, nová místa, noví lidé ... Možná proto si to beru tak moc. Po tom všem, co jsem zažívala ... najednou prostě super... A teď zase hromada učení a lehce stres, ale zatím zvládám docela dobře. Jen prosím, ať to vydrží a ať je to dobré.

A jsem stále docela pesimistka, co se snaží myslet pozitivně. Teda ... spíš chce být pozitivní ... ale s tou snahou to docela i kolísá. Poslední dobou jsem byla lehce mrzutá a prostě ... v mojí hlavě asi běhalo tohle: "Nestihneš to! Na to nemáš čas! Neuvidíš je! Ta jedna osoba na tebe už kašle! A těch pár dalších taky! Musíš se učit! Ne... jo! Máš povinnosti! Musíš tohle a musíš tamto! Nemysli na lidi, kterým jsi už stejně ukradená!" Naopak jsou tu lidi, co mě drží nad vodou, co mě povzbuzují a co ukazují, že jim na mě záleží... děkuji. :3
Jsou chvilky, co i přes tuhle náladu jsem taková crazy a příjdu si happy, ačkoli se tak uvnitř někdy necítím. Ale prostě někdy mi šibne a mám takový pocit pohody, klidu a nebo mi prostě hrabe. Nevím, čím to je ... ale mám to ráda :DD Člověk nemůže být pořád deep.


Dnes jsem dopsala sešity za pátek a úterý, kdy jsem nebyla ve škole, ale u ortodentisty. Už mi zbývá jen biologie, kde je toho prý hodně a ještě bych z toho měla psát, protože oni už psali... tak nevím nevím ... A taky bych se měla ještě lehce učit. Ale místo toho píšu článek ... A u dopisování sešitů jsem koukala i na videa a stihla jsem to hezky :)
Zase to vidím, že asi neoběhnu ... Jo ... já se nedivím, že mi klesla návštěvnost. :) Já to upřímně chápu, když sem už tolik nechodím :)

Hele lidi.. je divné, že už se těším docela na zimu? Na sníh? Tu bílou mrazivou krásu, na světýlka, takovou tu zimní atmosféru? Lyžování? Ale chci si ještě vychutnat podzim.. chtělo by to jen víc barevnějšího listí ... jo... zase mi lehce asi hrabe.. ještě nedávno, možná i před chviličkou bych chtěla pořád léto... a práznidny. Ale možná chci konečně zažít na těch "nových" místech, kde jsem... ještě něco dalšího, než jen léto. Ale i zimu, jaro ... podzim nesmím vynechat... a pak zase léto. Asi tak.

A co Vy? Jak to máte Vy?
Všeobecně tak nějak se vším :)
Snad se Vám článek líbil a snad nebyl moc nudný a dlouhý ...
Pro někoho jistě ne :) A pro někoho jo no .. ale tak s tím se dá počítat :D

SIMIX


Jo, už jsem se připojila!!

26. září 2015 v 15:00 | Simix |  *řečičky a věcičky*
Tento článek je přednastavený z intru ze středy večer.
Ano .. konečně jsem se připojila a nevypadává to.
Taky jsem rovnou udělala nějaké to video :)


Odběry se pomalu blíží k 300!! :O

Jinak se snažím věnovat škole.
Tento týden asi nezvládnu oběhnout a to jsem minulý týden neoběhla ani všechny.
Mrzí mě to. Tentokrát o víkendu budu na chalupě, kde nemáme internet, takže asi tak.
Až by bylo více času, zkusím lehce dohnat, jsem ve skluzu. Návštěvnost klesla skoro o dvě stovky, ale tak o to nejde. Na tom tolik nezáleží. I když docela zamrzí, ale jsou na světě důležitější a vážnější věci.

K tomuto článku je to asi vše. Je lehce informativní.
Že už to s wifi na intru není tak zlé (ťuk,ťuk), že mám nové video a že se na mé nízké aktivitě nic moc nemění. Zvlášť tento týden to s oběhem SB bude horší, protože nebudu mít přístup k internetu o víkendu vůbec.

Takže asi vše a mějte se hezky! :)

SIMIX


Diplomek? Za hlášky z filmu??

23. září 2015 v 16:00 | Simix |  *Moje ceny*
Přednastavený článeček .. hula hula :D ?
Zkrátka a prostě, dostala jsem diplomek od Makkakonky, za což moc děkuji, ale nečekala bych to. Šlo o takovou soutěž, kde šlo o hlášky z filmů. Znám jen pár hlášek z filmů. Vlastně skoro žádnou.
Tudíž jsem nepočítala, že bych mohla mít úspěch :D
Kdyby se účastnilo víc lidí, určitě jsem za debila :DD
Ale tak... tady ho máme :DTakže děkuji a pa :*

Jednou takhle po týdnu!

19. září 2015 v 13:32 | Simix |  *Mini Diary*
Abych napsala srozumitelný článek, potřebuji takovou tu svojí "bublinu", kdy mám v uších sluchátka a nevnímám nic jiného, což je někdy problém, když jste v prostředí, kde jsou lidé, kterým je třeba se věnovat. Rodina, přátelé,... A vy místo toho najednou sedíte u notebooku a píšete článek, protože konečně chcete zase něco po týdnu napsat, když jste neměli celou dobu možnost.. takový ten způsob relaxace. Dřív to byla moje každodenní rutina a teď? Zasednu k blogu jednou týdne. Ale to i ty některé lidi vídám teď tak po týdnu a já nevím, ja kto všechno skloubit dohromady.

Druhou takovou věcí, co je u mě třeba, abych napsala srozumitelný článek, je mít čistou hlavu a nebýt v tlaku. Hah. Pak píšu nějaké ty větičky, ve kterých si protiřečím ... Že Fiki a Lucy? :D

Stále žiju!

11. září 2015 v 19:39 | Simix |  *Mini Diary*
Jsem tu... asi tak po týdnu a ... stále žiju! Nic mě nepřejelo, odnikud jsem nespadla... žiju.
Ani na intru a ve škole mě nikdo nezabil. No jéjej, co to tu řeším?!
Zkrátka jsem tady s novým článkem.

Motivační citáty !

6. září 2015 v 22:00 | Simix |  » For life «
Druhý článek do této rubriky. Tentokrát přednastavený :)
Napíšu Vám sem pár citátů. Samozřejmě motivačních, protože o tom vlastně tato rubrika je, jak už asi víte :)
Něco málo jsem psala v úvodu do této rubriky. Že jsem tak nějak pesimista, co se snaží být optimistou.
Někdy se daří a jindy ne..


Mysli pozitivně a pozitivní věci se začnou odehrávat i ve tvém životě!

Hřích je, když se neradujeme ze života!

Jsem vděčný za negativní lidi v mém životě. Oni mi totiž přesně ukazují kým nechci být.

Kdo v životě nikdy nic pořádně nepohnojil, nemá právo očekávat dobrou úrodu.

Cesta k naším snům je dlouhá, ale vždy dojdeme do cíle, pokud udělámeprvní krok, pak ještě jeden, ještě jeden a ještě jeden.

Jediný člověk, který ti může stát v cestě za tvými sny jsi ty sám!Okolnosti tě nemohou zastavit, pokud to ty sám nedovolíš!!

Každý jednotlivý neúspěch Vás posouvá o krok blíže k úspěchu.


No to bych řekla stačí :)
Tak co vy na to? :)
Tak se mějte :)

Simix


První týden odškrtnut!!

4. září 2015 v 21:00 | Simix |  *Mini Diary*

První týden školy za mnou! První školní týden za Vámi!! Teda pokdu se ještě někde neflákáte! :3
Uteklo mi to rychle. První den na intru byl pro mě trochu do určité doby na hlavu ... Ale o tom jsem tu psala v minulém článku. Pak už to bylo v pohodě! :) A až si zvyknu ještě víc, bude to ještě lepší. Už se tam více zapojuji do kolektivu, takže super :) Je tam sice jedna holčina, co se s nikým nebaví a nikdo s ní a je mi jí docela líto, ale časem se to nějak pořeší a třeba se s ní dám do řeči :D No uvidíme. Nemám ráda, když bývá někdo stranou, pokud o to sám nestojí.

Příští týden budeme psát tři písemky. Na jednu jsem už naučená, je to totiž jen několik anglických slovíček .. .ale hudebka... pedagogika... to bude lehce horší.

Jsem ráda, že jsem všechno zvládla a jsem zvědavá na další dny.
Co se týče školy, snad to budu zvládat a učit se :DD
Co se týče intru .. jsem spokojená a vyhovuje mi to víc, než denně dojíždět... mám víc času. Jo sice se tak trochu i nudím, ale co se týče nějakých věcí .. třeba učení nebo flákání .. je to super!! Lépe stíhám.

Co se týče dnešní dopravy domů. Nevěděla jsem v kolik stihnu vlak. Měli jsme konřit v 13:30 a pak jsem měla jít ještě na oběd, ale protože poslední dvě hodiny byla dvouhodinovka matematiky (ke všemu nepovinné), tak jsme jeli přes přestávku a končili dřív. Stihla jsem se spolužačkou navštívit knihkupectví, dojít si na oběd, taky Penny a pak na intr... Možná bych pak ani ten vlak nestihla, kdyby mě její mamka nehodila autem na nádraží. Tam bylo plno lidí .. většinu z nich znám a přišla jsem si s kufrem na kolečkách, co se mi chvílemi lehce převracel, docela blbě. Do vlaku mi s kufrem pomohl bývalý spolužák ze ZŠ, ale na intr jsem si nebalila moc věcí a tudíž jsem ani v tom kufru nic moc neměla. Vlastně jen učení a co se týče oblečení, tak skoro nic :D

Na nádraží pak na mě "někdo" čekal a pomohl mi s kufrem až k domů :) Vlastně nečekal.. přišel pozdě...
Nevím, jestli je správné se o tom víc zmiňovat, uvidím, jak to bude časem...


Co plánuji na víkend? Prvně jsem se bála, že nebudu mít přes víkendy čas, a že nebudu stíhat ... že se budu muset pořád jen učit a že se neuvidím s kamarádkou a kamarády z koupaliště a nakonec to vidím trochu jinak. :)
Uvidím, jak to pak opravdu bude.
Zítra jdeme navštívit mamku a budu se učit...
V neděli půjdu s kamarádkou Šárys bruslit na veřejko :3 Aneb staďák ... a taky asi učit.
Taky bych mohla ještě s "někým" nebo 'někým' jít ven... ale uvidíme, jak to dopadne..
Docela by to bylo dobré.. když už ... a nebo dobré, protože bych ráda... Podle toho o koho by šlo :D
Jasně.. asi nerozumíte... ale někdo třeba lehce pochopí :D

Na intru jsem chtěla dokonce obíhat, ale buď mi na notebooku pořád vypadává wifi, nebo je to na tabletu těžký a pomalý a nebo dělám něco jiného ... válím se, jsem unavená a nebo zaseknutá na snapu :DD
Takže se lehce omlouvám :)

Jo a pořád lehce myslím na okamžiky z koupálka, jsem zvědavá, kdy mě to přejde... Ale aspoň jsem se lehce naladila i na školu :) Jo.. je to fajn docela :)
A co Vy? :)

A taky bych mohla změnit už design :/ :D

A oběhnu spíš asi zítra... dneska už zase nějak unavička :D Jenom lehce zatím :D pak mě zase přejde kolem deváté hodiny :D Už to vidím... ale na intru jsem chodila spát dobrovolně tak po desáté ... Ani kontrolovat nás nechodili :D

Simix


Na intru...

1. září 2015 v 19:37 | Simix |  *Mini Diary*

Dneškem pro mě začíná další změna a tou je internát. Nikdy jsem na intru nebyla.
Přijela jsem na něj až dnes ráno, kolem sedmé s babičkou.
Usnula jsem asi o půlnoci, ale mám pocit, jako bych vůbec nespala, ale jen bdila.
V jednu chvíli jsem se chtěla podívat, kolik je hodin a najednou mi zazvonil budík a já .. "Aha, už je pět." Na jednu stranu jsem se na intr těšila... ale na druhou? Strašné obavy. Že tu nebudu braná, že nebudu vědět co a jak ... Což je v jedné míře pravda, ale čím víc hodin tu jsem, tím víc se to začíná srovnávat. Jde o zvyk. Moc lidí tu není, ale polovičku vlastně znám od nás ze školy.
Ve škole jsme ani moc dlouho nebyli. Učitelka nám dala rozvrhy a něco nám k nim řekla + školní řád.
Po škole jsem si na nádraží došla zařídit průkazku na vlak a pak jsem šla na oběd. Půl hodiny jsem čekala, než začnou vydávat obědy... a jsou odtamtud nějaké snapíky ... Dva udělala i Fiki :) :3 :D
Pak si Lucy šla koupit časopis, já šla s nimi a pak jsem šla na intr.
Na intru jsem se nudila. Snapovala, psala si s kamarády o tom, jak jsem na nervy a jak to tu nedávám a jak jsem opuštěná, ale nakonec je to tu fajn. Akorát moc nevylézám ... Budu. Měla bych asi. :D Mám celý pokoj sama pro sebe ... Na jednu stranu je to fajn a na druhou je mi smutno. Taky jsem dopisovala jeden sešit. A scháněla jsem spolužačku, protože jsem nevěděla jak to probíhá u večeře a tak, ale byla jsem obeznámena.
Pak za mnou přišla .. já nevím, jakže ji mám říkat.. Prostě paní vychovatelka a řekla, že je v klubovně sraz a já jakože kde je klubovna, tak mi to řekla a jen co tam příjdu, všichni tam už sedí. Vedle spolužačky bylo místo, tak jsem si tam s úsměvem sedla... A jeden kamarád na mě: "Simix"... jako minulý rok :D Řekli nám pravidla a tak ... No a někteří teď koukají asi na televizi a já jsem tady. Ale asi bych se za nimi šla někam podívat... ale na jednu stranu mi je to takové blbé .. no hold si musím trochu zvyknout :D
Zítra už jedeme podle rozvrhu, ale ještě se snad učit nebudeme.
Někteří lidé, co jsem poznala na koupálku byli na koupálku a já na intru .. docela smutné. Stýská se mi .. Ale na druhou stranu ... Ne.. melu blbosti. Chybí mi to. Nebudeme si nic nalhávat, však víte...

Zítra zkusím oběhnout :)
A co Váš první den ve škole?

SIMIX