Červenec 2016

Půlka prázdnin za námi.

31. července 2016 v 12:54 | Simix |  *řečičky a věcičky*
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Den míjí den a my pomalu vkračujeme do druhého měsíce letních prázdnin. Čeká nás srpen.
Uznávám, že to utíká vcelku rychle. Polovina prázdnin je za námi.
Snažím se vybavit, co jsem dělala minulý rok touto dobou. Myslím, že jsem byla u nevlastního dědy a myslela na ty, co pravděpodobně pobíhají na koupališti na jiné části země. A z toho důvodu si i uvědomuji, že se celé minulé mé prázdniny rozjely právě až v sprnu. Červencem to všechno jen začínalo. V červenci jsem tam teprve poznala pár lidí.
To pro mě znamená, že vlastně tento srpen může být ještě plný zážitků. Tyto prázdniny jsou pro mě více pracovnější, ale na jednu stranu si uvědomuji, že utíkají podobně jako ty minulé prázdniny. Práce to tolik neovlivňuje a je to docela i sranda. Ano, hodně se nachodím, bolí mě ruce a záda s držení pošty, desek s rekomandy a všeho, co to obnáší. Mám i trochu odřené nohy, ale jo, baví mě to. Na to ranní vstávání v pět hodin jsem si už zvykla, ačkoli mě to pořád lehce štve. Kdo by se nevyvaloval ještě aspoň hodinku, že? Zvlášť o prázdninách.
Ale jo... tento červenec byl také docela dobrý, když se ve vzpomínkách vracím, co se událo.
Poznala jsem pár dalších lidí a věcí.
S povinnou četbou jsem také docela pokročila. Během července jsem zvládla přečíst asi tři knihy. Sice byly docela tenoučké, ale počítá se to. Obávala jsem se, že toho moc nepřečtu, protože nebude čas, ale mám radost. Docela to zvládám. Uvidíme jak to půjde dál... i ve školním roce. Čeká mě přece jenom maturita. Ještě teď si pamatuji na té úžasné okamžiky z prváku. No... i na nějaké ty špatné, ale nějak jsem se přes to už přenesla. Teď se jen připravit na to, co mě čeká v budoucnu. Tento měsíc... v sprnu bych na to ale ještě nechtěla moc myslet. Tento měsíc bych si tak nějak chtěla ještě odpočinout a užívat si. Nepočítaje práci (brigádka).


Tak moc jsem chtěla naspat nějaký článek. Dostala jsem na to chuť. Nechtěla jsem psát sice takové řeči, které tu momentálně vyťukávám do klávesnice mého malého notebooku, ale... stalo se.
Chtěla jsem napsat článek na nějakou smysluplnou tématiku, ale nenapadlo mě nic zajímavého.
Nakonec jsem tu začala vypisovat slova, jako v minulých článcích. (Ten minulý semyslím :D)

Tímto ale nechci článek ukončit. Chtěla bych ho ještě trochu zhudebnit.
Dneska jsem objevila pár /nových/ písniček. Líbí se mi písničky s videoklipy, kde vystupuje víc znýmých lidí a zpěváků. Tím nemyslím hudební skupiny a kapely, ale zpěváky, kteří většinou zpívají sóla, singel... samotní. Alone. Nebo když se tam objeví i lidé, co se proslavili jinak...
Nebo když sólový zpěváci (ti co zpívají obvykle sami) utvoří nějakou skupinu.

Prvně jsem tím myslela tuhle písničku...
Nová písnička od Ewy Farne. Docela mě překvapilo, že v jejím videoklipu se objevuje i Ben Cristovao, Klára Vytisková, Debbie, Johny Machette, Klus, Adam Mišík, Mandrage, které bych tam ani moc nepoznala a dokonce Jaromír Jágr.


No a během psaní článku jsem narazila i na tuto.
Zpívat začínal Pavel Calta, ale přišlo mi divné, že název je GENERACE O - Společný svět. Však by tam mělo být Pavel Calta, ne? No, jenže když se to rozjelo, mě překvapilo, kdo všechno tam je... Sebastian, Hank z ATMO, Martin Harich, Honza z Memphis... a další co asi neznám :D


Jo, jsem z toho úplně celá taková hotová... ale je to takové nezvyklé, když zpěváci, kteří zpívají sami utvoří najednou skupinu. :D


Tak snad aspoň článek stojí za to :)
Tak se mějte :)

Bloguju, protože...

28. července 2016 v 20:38 | Simix |  *Téma týdne*

Možná by nebylo na škodu se po delší době vyjádřit, nebo něco napsat, na téma týdne.

Summer článek? | Summer tag

24. července 2016 v 13:18 | Simix |  *TAGy*


Po delší době... ale chápete, pokud jste četli pár minulých článků.
Mám takovou chuť napsat nějaký letní článek, nebo nějaké výlevy, ale spíš summer článek... to by bylo pozitivnější a lepší, ale nevím co. Napadl mě letní tag, ale už první otázka na téma bronzer mě odradila, protože žádný nepoužívám (?). Tak co s tím?

Ok, rozhodla jsem se. Vyberu z toho tagu jen otázky, co se mi budou líbit + si přidám nějaké své, tak si promyslete, pokud si tyto otázky budete chtít zodpovědět také :)

Vyčerpaná!

15. července 2016 v 16:35 | Simix |  *Mini Diary*

Konečně pátek, protože potřebuju nasbírat zase energii.
Nestíhat se pořádně v klidu najíst a napít, cítit se nedospaná, protože musíš vstávat v pět hodin ráno, cítit chcípat slábnout své tělo... docourat se na poštu, tam sedět a třídit dopisy a tahat těžké balíky, že se pak "hádám" se svými zády, pak vyskakovat několikrát z auta... u každého domu a nebo jít několik kiláků sama, protože řidíč rozváží poštu jinde a já musím obejít celou vesnici sama a roznášet svojí trasu. Mít nervy, že ztratím nějaké peníze, rekomando nebo něco pokazím. pamatovat si plno věcí... jména, čísla, ulice, roznášku.
Nejhorší je, nebo nejhorší možná ne, když prší a dopisy se Vám v ruce rozmáčí.
Pak přes půl hodiny na poště počítat, zda mi vyšly peníze, jestli jsem něco neztratila, nepopletla, nepokazila... všechno podepsané, orazítkované, napsaný datum... všechno.
Účtování, účtování, účtování.


Nervy, jestli jsem něco nepokazila. Dneska jsem udělala jednu větší chybičku, ale dá se to prý napravit. Dost věcí si ale už pamatuju... je to už jak ve škole. Člověk si myslí, že si odpočine fyzicky i psychicky, když jsou ty prázdniny a není škola... nemusí se učit. Přitom ale tajně trochu závidí těm, co toto dělat nemusí... odpočívají. Čeká odpočinek od učení třeba... ale ono ne. Musí se učit i na brígádě. Chtěla bych číst... povinnou četbu, ale nestíhám.
Přijdu z brigády, najím se a tak dále a pak jdu zase pryč. Což je samozřejmě můj výběr, že chci trávit čas ještě s někým dalším jiným a zatěžuji svoje nohy ještě víc, že prostě jdu zase někam s někým za někým. Vrátím se o půl desáté, najím se, umyju a jdu spát. Takový je pracovní týden, víkend vypadá trochu jinak, ale když se to tak vezme, volnou mám jen neděli :D V sobotu sice mám také docela volno. Ale odpoledne musím za mamkou a pak jdu ještě za někým jiným, takže nohám dávám také docela dost zabrat (jo, hodně si stěžuju :D)
Všechno je to ale moje volba a za celým tímhle stěžováním musím napsat, že mě to docela i baví... ta brigáda. Nejde jen o peníze. Pošťáci prý moc nedostávají... ačkoli ta dýžka od důchůdců za důchody někdy nejsou zlá, ale je to docela dřina, ačkoli se to někomu nezdá. Ale je to fajn.. poznávám něco jiného. Kolegové jsou skoro jak moji kamarádi, starším mohu tykat, někteří starší než já, my vykají. Ačkoli mi to teda přijde dost divné a ještě nedávno jsem pomalu nevěděla komu tykat a vykat... a občas pořád nevím.
Jen mě trochu štve to, že člověk nemá na všechno víc času. Samozřejmě, jak svůj čas využijí, takový ho mám. Pak mě ale hodně štve, když mi někdo napíše, že se nudí... to bych ho nakopala do prdele a nebo si to s ním vyměnila.

Pošťactví není úplně jednoduché. Dřív jsem to nevnímala, člověk si to všechno musí nejdříve zksuit, aby poznal. Hrozí nebezpečí útoků od psů. Na mě dnes vyskočilo pár psů :D :D

Ale prostě mě to docela baví... je to fajn. Jen se trochu obávám toho, jak pak bude vypadat nástup do školy. Nebudu sice vstávat už tak brzy, ale asi budu nedospaná a nebudu mít nic moc z povinné četby za sebou apod. Ne, že bych se plánovala o prázdninách učit, ale lehce připravovat na maturitu, abych toho pak neměla moc. Zatím se moc nedaří. Právě proto tady píšu všechno toto... Kdybyh se mohla věnovat všemu, nestěžovala bych si tu :D Já jsem jinak spokojená, jen prostě škoda, že toho nemohu zvládnout víc.

Je pravdou, že poslední dobou jsou články málo a kratší (což myslím tak nevadí), málo navštěvuji blogy a hlavně tu píšu o brígádě, ale tak ono není moc o čem :D
(BTW.: Kix, jsme na tom docela podobně, protože ty jsi také častokrát psala jen o práci... je to náročné no :) )

Tak se mějte a snad někdo si pořádně užije prázdniny, jako já minulý rok :)

Je to lítačka, ale je to docela fajn!

11. července 2016 v 16:24 | Simix |  *Mini Diary*
Opět moc nepřidávám články, ale má to své důvody.
Teprve mám týden brigády za sebou, ale zkrátka v týdnu od šesti hodin brigáda, odpoledne kolem třetí nebo čtvrté se vrátím, najím se, odpočinu nebo tak něco... teď třeba píšu článek a zase letím pryč.
Prvně práce a pak zábava.... a to je zatím asi tak, že letím za kamarády .. trochu si užívat i to volno.
Je pravdou, že bych měla začít trošku šťourat v maturitě... Jsem zvědavá, co dokážu přečíst z povinné četby... zatím mám tak dvě knihy za sebou určitě. Čtení mě baví, druhou věcí je, kdy a jak si na to nadju čas. Ale to se dá :)


Co se týče brigády... týden za sebou... tudíž mi dnes končí zaučování a zítra to padá celé na mě. Zvlášť, když ke mě přidělili zmatkařku řidičku na roznášení :D
Je to docela namáhavé, hlavně ve velkých teplech, ale dá se to zvládnout. Člověk musí být jen pozorný aby mu neuniklo nějaké číslo, jméno a nebo dopis nebo všechno, co se toho týče.
Držte mi pěsti, ať to i nadále zvládám... zvlášť od zítřka.

No a za chvíli plánuji jít na koupaliště... včera jem tam byla skoro celý den, ale toto léto tam nechodím tak často, jako minulé. Minulý rok byla i větši vedra a navíc, teď mám o něco více povinností.

A co Vy?

Tak se zatím mějte a zase se někdy, třeba brzy, ozvu :D

A stejně tomu nemohu stále uvěřit!!

5. července 2016 v 13:26 | Simix |  *Mini Diary*
Miluju tu písničku... Moje písnička roku 2016

A tahle roku 2015 :3


Samozřejmě jich je víc...

Ne, prostě nemůžu uvěřit, že je opravdu už další léto. Vždyť "teprve" nedávno to všechno začalo, ne? Někteří z vás asi ví, co pro mě minulé léto znamenalo. Básnila jsem o něm skoro všude, skoro vždy a skoro všem. Vyprávěním o tom, co se celé to minulé léto dělo a koho jsem poznala.
Přemýšlím, co jsem touto dobou dělala. Touto dobou jsem tu ještě skoro nikoho neznala a trávila jsem čas s bratránky a zkrátka s rodinou. Lenošila jsem. A teď? Znám tu tolik lidí a poznávám stále další. Ačkoli to už asi nebude takové, jaké to bylo minulé léto. Plno věcí se dostalo dál a plno věcí se změnilo. Ne tolik, jako do té doby, než jsem začala bydlet tady, protože to byla veliká změna... plno nového. Minulý rok jsem to ale už psala... pořád to samé dokola.

Minulé léto jsem plakala štěstím i smutkem. Cítila jsem se tak závislá na koupališti a na těch lidech tam. Ani nevím proč, nějakým způsobem jsem si je asi dost oblíbila. Vždy, jsem tam chtěla trávit co nejvíce času, ať už to šlo nebo nešlo... a když jsem předtím měla ještě něco na práci, nebo se někam jelo, myslela jsem jen na chvilky, kdy bych tam mohla zase být. Být s nimi. S těmi blbouny :D
Myslela jsem, že už na to léto nebudu tak vzpomínat, ale je tu další a já trochu vzpomínám na to minulé. Vím, že bych měla žít přítomným létem a taky budu, ale mám takové nutkání to porovnávat s tím minulým. Kdy jsem tak nějak ještě spíš všechno poznávala...
Minulé léto jsem trávila na koupališti tak moc, že jsem ani nepsala na blog. Nebavilo mě v tom teple sedět u notebooku a ťukat do klávesnice. Hlavu jsem měla plnou něčím jiným... jasno už čím. Pak na intru - na začátku školního roku - mi nešel pořádně internet a byla jsem tu jen jednou týdně, protože pak jsem o víkendu trávila zase venku- poznala jsem další lidi z bratrovi nové třídy (školy). Dokud se to na podzim nějak nepohnojilo.
Blogování ale miluji a pokud to porovnám s tím, jak jsem tu trávila před dvěma roky, kleslo to úplně strašně moc. Dřív jsem ven moc nechodila. Po škole jsem byla tady a plus jsem si dělala něco do školy, ale hlavně jsem byla pořád tady... několik hodin... třeba do noci. To bylo takové složitější období. To už je pryč. Opravdu mě potkalo už hodně věcí a já tomu nemohu uvěřit.
A člověk ani netuší, kolik se toho skrývá ještě před ním.

Takový ten pocit, když se cítíte konečně docela šťastný - máte skoro všechno, co potřebujete a jste spokojení, ale také máte pocit, že pořád plavete v něčem smutném. Možná právě ve vzpomínkách na věci, které Vás potkaly. Ať už ty krásné nezapomenutelné chvilky, které se nevrátí a nebo pekelné okamžiky utrpení, které jste zažili. Nebo možná plavete v obavách, kde Vaše plavba skončí, a kde narazíte. Přesto je asi správné plavat dál.
*Simix červenec 2016*


Užívejte prádzniny :)

#novevideo

3. července 2016 v 13:02 | Simix |  *Mini Diary*
Včera byl zase jednou den.
Ráno jsem začala uploudovat video na youtube, a protože jsem šla s bratrem ven za mamkou a spol (J.), byla jsem ráda, když mi babička dohlížela na to, aby se nevypnul notebook ještě dřív, než se to celé nahraje.

Do té doby jsme byli na bowlingu. První hru jsem vyhrála já a chtěla jsem si vyfotit score, ale kvůli tomu, aby jsme stihli druhou hru (aneb bratr to chtěl stihnout, abychom nemuseli platit víc) jsem si to vyfotit nemohla :D Druhá hra mi už moc nešla a bratr si liboval ve výhře.

Po bowlingu jsme si dali nějakou tu pizzu, která se dělá vlastně v té samé budově, kde je bowling (Fabrika).
Ten den se slušně rozpršelo.

Po rozloučení s mamkou a J. jsem měla v plánu jít ven s někým jiným. Volala mi kamarádka A., že se zpozdí a volal mi B., kde jsme. Byla jsem teda doma o hodinu déle, než bych byla, kdyby se A. nezpozdila a chillovala jsem :D
A co jsem se nedověděla, když jsem dorazila domů? (bratr šel dřív, takže už byl doma, když jsem přišla)... No že mě i jemu zmokly notebooky, protože jsme nechali otevřené okno. Můj byl ke všemu zapnutý, kvůli těm videím, ale naštěstí oba pracují normlně, jako doposud :)
(Ve větší části v tom má zásluhu babička, protože je dešťové spršky pak zbavila....).

Myslela jsem, že budu přes prázdniny vyčerpaná, ale zatím to jde docela v pohodě. Uvidím, jak to bude pokračovat... třeba i na brigádě, co budou obnášet další dny.

No a pak jsem byla teda venku. Nálada byla prvně taková divná... suchá, pak crazy. Ale nakone to bylo užitý.

No a nakonec jsem stihla vydat i to video :)


Nevím, jak hodně budu stíhat natáčet přes prádzniny, ale možná něco bude.

Tak se mějte :)

Vážně?

1. července 2016 v 15:18 | Simix |  *Mini Diary*


Abych pravdu řekla, nemůžu moc uvěřit tomu, že už je léto. Stalo se toho sice hodně, ale už?
Už to bude rok, co jsem se odstěhovala od mamky? Už je to rok, co bydlím ve městě, kde jsem se narodila? To už je to rok od doby, kdy jsem tu poznávala pomalu čím dál víc lidí? Kruci, to bylo před rokem! Za ten rok se toho ale údálo opravdu hodně. Byl to opravdu přeplněný rok plný zážitků, zkušeností a podobných věcí.

Dneska mám za sebou dokonce první den brigády. Byla jsem zaučovaná. Zaučování není až tak zlé. Je to docela sranda. Jako jo.. obavy z toho, co mě čeká, tam byly, ale pro dnešek to bylo super. Budu si muset zvyknout na vstávání kolem páté hodiny... a doufám, že budu v pohodě spát, protože poslední čtyři dny jsem nemohla moc spát.

Zaučovala mě mladá holčina jen o tři roky starší než já, která tam již pracuje + jeden týpek (věk nevím), ale oba byli super. Všichni tam byli tak nějak super. A co je to vlastně za brigádu? Roznášení pošty. Víc není třeba psát. Všechno mi ukazovali a seznamovali mě s tím, co mě bude přes léto čekat. Jeli jsme autem a roznášeli dopis po určitých vesničkách. Jeli jsme docela rychle a chvilkou jsem myslela, že se mi udělá i špatně, ale na druhou stranu jsem si cestu užívala a 6 hodin mi uteklo opravdu docela rychle. Ti dva byli moc fajn, ale něco takového jsem už psala. I lidé, kterým jsme předávali poštu a podobně, byli docela příjemní.
No ... mám to na osm hodin, ale my roznášku stihli o dvě hodiny dřív a nebylo tak nějak co už dělat a tak jsem šla domů. O dvě hodiny budu chudší, co se týče výplaty no. Uvidíme, jaké budou následující dny. Doufám, že až bude břemeno na mě a nebudu úplně pod kontrolou zkušenější, že to půjde.

No a zbývá i nějaký ten čas na volnočasové aktivity. Juhů. Ono to nějak půjde :D

No, klidně bych se rozepsala i víc, ale za chvíli razím pryč a myslím, že to takhle stačí :)

A co Vy a Váš první den prázdnin? :)

Tak se mějte :)