Prosinec 2016

xX Šťastný nový rok, lidi Xx

31. prosince 2016 v 18:24 | Simix |  ¤ My videos ¤
Ahoj přátelé,

jak vidíte, s blogem jsem opět moc daleko nepokročila. Poslední tři dny jsem byla na horách, kde jsem neměla přístup k internetu. Kdo ví, jestli bych něco přidala, kdyby internet byl. Možná jo. Poslední dobou na blog ani tolik nemyslím. Není to jako dřív, kdy jsem si ve škole na papír připravovala, co bych mohla napsat. Časy se mění, priority a myšlenky také. V mé hlavě jsou teď jinačí věci, než blog. Přesně ty věci, o kterých jsem se minule zmiňovala, ale i ty, které jsem nezmínila úplně. Ani nápady vlastně nejsou. Nějak se mi do toho ani nechtělo. Jsou období, kdy člověka něco baví a po čase po tom ani nevzdechne. No... možná podle toho, o co jde. Pozná jiné věci, po kterých začne toužit. Dřív po nich netoužil, protože o nich nevěděl. Možná se plno věcí opět obrátí a vrátí v nějakých částech ke starému.

Dnes jsem se vrátila z hor a konečně jsem vydala i jedno video. Úplně obyčejné, ale dala jsem lidem vědět, že ještě žiju! (i po tom, co jsem se slušně rozbila na lyžích) :D Doufám, že až bude po takových větších věcech, které mě teď budou čekat, se třeba k natáčení a blogu i vrátím. Podle toho, jak bude čas a jaké budou (opět) priority! Samozřejmě.


Doufám, že si užijete posledních pár hodin v tomto roce krásně!! Zavzpomínejte na to, co se vám v tomto roce událo a co jste dokázali. Zasmějte se nad tím, kde jste zachybovali, co jste pokazili, kde jste kolísali a jděte dál!! Poplačte si klidně nad tím, co bylo krásné a už nebude, ale každopádně hooodně štěstí do nového roku. Žijte dáál! A hlavně, aby se vám v příštím roce dařilo a potkalo vás plno dalších krásných věcí, situací a zážitků!! :)
Jak budete slavit Silvestra? Já vlastně nakonec ani nijak extra.
Tak se mějte!!

SIMIX

Ideální Vánoce?

23. prosince 2016 v 22:11 | Simix |  *Vlastní témata*

AHOJ a VESELÉ VÁNOCE!

Když jsem začala psát tento článek, ještě jsem netušila, o čem bude. Napsala jsem pár vět o ideálních Vánocích a pak mě napadlo napsat opačnou verzi. Tudíž co se dočtete? Pár vět o krásných Vánocích a vánoční náladě a naproti tomu pár vět ... no, to si přečtěte už Vy, ale myslím, že už tušíte! :)


Smysl života.

17. prosince 2016 v 16:58 | Simix |  *Vlastní témata*

- Ahoj - |

Dneska mám pro Vás článek, který mě napadl v pátek ve škole. Stála jsem u okna a koukala, co se děje venku. Trošku si vzpomněla na prvák, kdy jsem z oken tohoto patra koukala poprvé, a pak, když jsem usedla za školní lavici jsem na papír sepsala to, co napíši teď sem (jen s pár změnami).Koukám z okna z nejvyššího patra středoškolské budovy, kterou navštěvuji. Přede mnou se rozprostírá široká ulice plná zaparkovných aut, ale vidím i několik aut, která do této ulice odbočují. V poměrně rušné ulici je i několik jdoucích lidí. Každý z nich má nějaký cíl, místo, kam mají namířeno. I jedoucí pán na kole, který má řidítka ověšená nákupními taškami. Jiný pán, který kouří na balkóně sice nemá nikam namířeno, ale též patří mezi tu žijící skupinu lidí, která vykonává tytéž, nebo alespoň podobné činnosti.
To je dění, které vidím při pohledu na ulici, která je ukončená na jednom konci vlakovým nádražím a na tom druhém naší školou. Ulice, kterou jsem prošla už tolikrát, že ji vidím i se zavřenýma očima.

Kladu si otázku o smyslu života. V takovém světě, životě, ve kterém žijeme, patří většinou do našich cílů třeba krásný dům, drahé auto, dobře placená práce, zdravá a šťastná rodina, úžasná dovolená, získání maturity, vysokoškolské vzdělání, najít si vhodného partnera pro život, takové to základní uspokojování potřeb a další podobné věci. Všichni jsme závislí, ačkoli to plno z nás nedokáže uznat. Ale ano, jsme! Na vodě, kyslíku, energii- elektřina a další energii, na společnosti určité skupiny lidí, na přírodě - dřevo, plodiny,... apod. Co kdybychom o nějaké tyto potřebné věci, které jsou součástí života, takovou samozřejmostí, přišli? Myslím, že by se priority, a celkově smysl našeho života, většiny z nás změnily. Druhou otázkou je, jak dlouho bychom takhle dokázali žít? Lidi závislí na civilizaci? Jako bychom ztroskotali. Nastal by boj o přežití.

Co kdyby se vyprázdnilo plno ulic, protože by plno z nás zahynulo? Dokonce i ta široká ulice před školou, o které jsem psala na začátku. Co kdyby nastala nějaká apokalypsa? Potřeba přežít by se možná prohloubila. Už takhle je smrt docela častá, ale co kdyby šlo o přežití? Chtěli byste raději žít a nebo zemřít? Co kdyby to už nebylo jako dřív?
Je život, který žijeme, správný a naplněný? Nebo je to jen nudný průběh něčeho, co nemáme ani pevně v rukách? Změnilo by se to, kdyby se to něco změnilo? So many questions!!


Jen takové zamyšlení.
Dost mě ovlivňuje TWD :D
Tak se mějte!
SIMIX

Vánoční TAG 2016

12. prosince 2016 v 16:42 | Simix |  *TAGy*

* * Zdravím * *
love!

12.12.
Dneska je krásné datum.
Moc si nepamatuji, kdo má kdy svátek, ale dnes bych chtěla popřát krásný svátek všem Simonám!

Dnešní krásné datum nemá až tak krásné počasí, ale i přesto je to docela dobrý den. Nevím teda, jak to vypadá u Vás, ale doufám, že máte den, kdy jste se aspoň jednou usmáli.

Vánoce se kvapem blíží a já už mám o něco více dárků, než v dobu, kdy jsem psala poslední článek. Stále mi ale pár věcí chybí. Jak jste na tom Vy?
U nás doma se dokonce začalo péct cukroví, takže už začíná přícházet taková ta vánoční atmosféra. Já osobně však nejsem ještě plně vánočně naladěna. Snad to přijde, byla by škoda kdyby ne. Tak uvidíme.

Mám pocit, že na tom s psáním nejsem stále moc dobře, ale i přesto dnes přicházím s novým článkem.
Článek bude vánoční. Snad těm, co se ještě vánočně nenaladili, aspoň trochu pomůže do vánoční nálady.
Bude, jak obyčejné, V Á N O Č N Í T A G.

Christmas Tree

"Omlouvám se."

5. prosince 2016 v 16:02 | Simix |  *Mini Diary*


Hallo!

Už docela dlouho...několik dnů, nějaký ten týden, jsem tu nebyla. Není to až tak dlouho, ale přesto.
Minulý měsíc, možná minulé dva měsíce, jsem se vůbec nepoznávala. Spíše jsem nepoznávala to, jaký jsem měla poslední dobou vztah ke psaní. Nemyslím tím jen tady na blogu, pro který jsem mimochodem neměla ani pořádně inspiraci, ale celkově. Už od základní školy jsem typická tím, že prostě píšu, píšu, píšu... Básničky, příběhy, slohovky, úvahy, zážitky do deníčku, dopisy... cokoli. To všechno bylo najednou posledních pár týdnů, možná i těch několik měsíců, pryč. Něco, co mě nějakým způsobem naplňovalo, zmizelo. Nebavilo mě to. Měla jsem chuť v půlce přestat. Dělo se docela dost věcí a já jimi radši proplouvala, než abych je zaznamenávala. Je složité stíhat zaznamenat hromadu věcí, co člověk prožije. Ruka není tak rychlá, jako čas. Vždy jsem vypsala všechny své myšlenky, pocity, ale najednou jsem si to nechala během té chvíle, co jsem nepsala, nakupit a nebylo toho málo.. zvlášť když jste typ člověka, co se rozepisuje. Včera jsem to dala již více méně dopořádku. Dopsala jsem po čtvrt roce kamarádce dopis, který jsme si dřív posílaly tak po dvou týdnech. Dopsala jsem si zážitky do svého deníčku, kterému opět dochází stránky. A teď píšu sem, kam jsem delší dobu nezávítala a jen nad tím mávla rukou. Možná bych od toho psaní mohla už více upustit. Možná bych si nemusela už psát deníček... jako nějaká pubrťačka/vyspívající dívka. Vždy jsem si ale říkala, že nechci po x-set letech úplně vymizet a že chci nechat po sobě nějakou zmínku o tom, co jsem ve svém životě dělala a zažila. Nebo já ... abych za hormadu hromadu let si mohla připomenout, co mě potkalo a jak jsem se cítila. Kolikrát... kolikrát šlo a jde jen o pouhé vypsání. Uspořádání myšlenek. Způsob relaxace. Každý je nějaký a každý má své způsoby. Mám i další, jiné, ale toto vždy bylo součástí. Vždy jsem byla známá jako ta, co píše dlouhé sloháče.


Poslední dva měsíce jsem přesedlala na jiného koně. Samozřejmě to neberte do slova, protože na koni nejezdím. Jako malá, párkrát :D :D Jde jen o to, že jsem se místo blogu a celkově psaní, začala věnovat jiným věcem. Nebudu to svádět na to, že ten čas šel do přípravy do školy. Ani ne, právě. Možná jsem se dřív věnovala škole i víc v době, kdy jsem chodila více i na blog. Teď můj čas mizí ruku v ruce s jinými činnostmi a také myšlenkami.
Mám trochu pocity viny z toho, že teď nedokážu myslet moc na věci, na které jsem myslela před několika měsíci a týdny. Možná byla moje hlava i taková... čistější. Vlastně nebyla, při vzpomínce na somebody/something... na začátku školního roku a tak. I přesto jsem žila v nějakém určitém stereotypu ... Chodila jsem spát po nějaký čas docela brzy a do té doby jsem se věnovala věcem do školy. Mělo to řád a i v mé hlavě byl docela řád a pořádek. Nemůžu přímo říct, že teď je v mé hlavě chaos, to bývá někdy i normálně, heh :D Ale přijde mi, že má vůle v určitých věcech poměrně zeslábla. Musím to dát do pořádku a už jsem trochu začala. Ale moje pozornost se teď začala dost koncetrovat i na jeden seriál, co jsem před několika týdny, asi před měsícem, začala sledovat. Jmenuje se TWD. Ti, co mě znáte déle, asi víte, že můj nejoblíbenější seriál byl teď nějakou dobu TVD, ale nechápu jednu věc. Bez TVD jsem vydržela delší dobu a spíš jsem se musela dokopávat k tomu, abych zkoukla další díl, i přes to, jak jsem ten seriál měla a mám ráda... pokaždé ve mně vyvolal nejrůznější a silné emoce. Prostě ten seriál miluju. Ale u TWD? Je to trochu jiné. Je to seriál, u kterého jsem nečekala, že mě nadchne. Sleduji ho každý víkend a naopak se od něj nemohu odtrhnout. Možná to má své důvody. Zkrátka koukám i několik hodin a tudíž blog šel do pozadí.
A není to jen o seriálu, ale o tom tu psát už nebudu. Jde jen o něco, co se mi uhnízdilo v hlavě a nedokážu na to přestat myslet. Rozhodně ničeho nelituju a rozhodně nechci žít stereotypní život, ale myslím, že bych se trochu měla vrátit do starých kolejí. Nakoupit vánoční dárky, víc se věnovat maturitním otázkám, protože jich je moc a ... nevím. Zkrátka, čas se krátí. Asi mi jen hrabe. :D Možná bych jen chtěla více času na všechno. To ale nejde. Každý máme svou dávku času a musíme ji umět správně využít.
Osobně si myslím, že tento článek není úplně o ničem, a že jsem se dostala zase konečně do psaní. Docela ráda bch v tom pokračovala... ale v míře. Nic se nemá přehánět. :)

Také si říkám, že by to chtělo nový vzhled blogu... venku nám mrzne a na blogu stále vládne podzim! :D (změna)

Mějte se!
SIMIX