"Omlouvám se."

5. prosince 2016 v 16:02 | Simix |  *Mini Diary*


Hallo!

Už docela dlouho...několik dnů, nějaký ten týden, jsem tu nebyla. Není to až tak dlouho, ale přesto.
Minulý měsíc, možná minulé dva měsíce, jsem se vůbec nepoznávala. Spíše jsem nepoznávala to, jaký jsem měla poslední dobou vztah ke psaní. Nemyslím tím jen tady na blogu, pro který jsem mimochodem neměla ani pořádně inspiraci, ale celkově. Už od základní školy jsem typická tím, že prostě píšu, píšu, píšu... Básničky, příběhy, slohovky, úvahy, zážitky do deníčku, dopisy... cokoli. To všechno bylo najednou posledních pár týdnů, možná i těch několik měsíců, pryč. Něco, co mě nějakým způsobem naplňovalo, zmizelo. Nebavilo mě to. Měla jsem chuť v půlce přestat. Dělo se docela dost věcí a já jimi radši proplouvala, než abych je zaznamenávala. Je složité stíhat zaznamenat hromadu věcí, co člověk prožije. Ruka není tak rychlá, jako čas. Vždy jsem vypsala všechny své myšlenky, pocity, ale najednou jsem si to nechala během té chvíle, co jsem nepsala, nakupit a nebylo toho málo.. zvlášť když jste typ člověka, co se rozepisuje. Včera jsem to dala již více méně dopořádku. Dopsala jsem po čtvrt roce kamarádce dopis, který jsme si dřív posílaly tak po dvou týdnech. Dopsala jsem si zážitky do svého deníčku, kterému opět dochází stránky. A teď píšu sem, kam jsem delší dobu nezávítala a jen nad tím mávla rukou. Možná bych od toho psaní mohla už více upustit. Možná bych si nemusela už psát deníček... jako nějaká pubrťačka/vyspívající dívka. Vždy jsem si ale říkala, že nechci po x-set letech úplně vymizet a že chci nechat po sobě nějakou zmínku o tom, co jsem ve svém životě dělala a zažila. Nebo já ... abych za hormadu hromadu let si mohla připomenout, co mě potkalo a jak jsem se cítila. Kolikrát... kolikrát šlo a jde jen o pouhé vypsání. Uspořádání myšlenek. Způsob relaxace. Každý je nějaký a každý má své způsoby. Mám i další, jiné, ale toto vždy bylo součástí. Vždy jsem byla známá jako ta, co píše dlouhé sloháče.


Poslední dva měsíce jsem přesedlala na jiného koně. Samozřejmě to neberte do slova, protože na koni nejezdím. Jako malá, párkrát :D :D Jde jen o to, že jsem se místo blogu a celkově psaní, začala věnovat jiným věcem. Nebudu to svádět na to, že ten čas šel do přípravy do školy. Ani ne, právě. Možná jsem se dřív věnovala škole i víc v době, kdy jsem chodila více i na blog. Teď můj čas mizí ruku v ruce s jinými činnostmi a také myšlenkami.
Mám trochu pocity viny z toho, že teď nedokážu myslet moc na věci, na které jsem myslela před několika měsíci a týdny. Možná byla moje hlava i taková... čistější. Vlastně nebyla, při vzpomínce na somebody/something... na začátku školního roku a tak. I přesto jsem žila v nějakém určitém stereotypu ... Chodila jsem spát po nějaký čas docela brzy a do té doby jsem se věnovala věcem do školy. Mělo to řád a i v mé hlavě byl docela řád a pořádek. Nemůžu přímo říct, že teď je v mé hlavě chaos, to bývá někdy i normálně, heh :D Ale přijde mi, že má vůle v určitých věcech poměrně zeslábla. Musím to dát do pořádku a už jsem trochu začala. Ale moje pozornost se teď začala dost koncetrovat i na jeden seriál, co jsem před několika týdny, asi před měsícem, začala sledovat. Jmenuje se TWD. Ti, co mě znáte déle, asi víte, že můj nejoblíbenější seriál byl teď nějakou dobu TVD, ale nechápu jednu věc. Bez TVD jsem vydržela delší dobu a spíš jsem se musela dokopávat k tomu, abych zkoukla další díl, i přes to, jak jsem ten seriál měla a mám ráda... pokaždé ve mně vyvolal nejrůznější a silné emoce. Prostě ten seriál miluju. Ale u TWD? Je to trochu jiné. Je to seriál, u kterého jsem nečekala, že mě nadchne. Sleduji ho každý víkend a naopak se od něj nemohu odtrhnout. Možná to má své důvody. Zkrátka koukám i několik hodin a tudíž blog šel do pozadí.
A není to jen o seriálu, ale o tom tu psát už nebudu. Jde jen o něco, co se mi uhnízdilo v hlavě a nedokážu na to přestat myslet. Rozhodně ničeho nelituju a rozhodně nechci žít stereotypní život, ale myslím, že bych se trochu měla vrátit do starých kolejí. Nakoupit vánoční dárky, víc se věnovat maturitním otázkám, protože jich je moc a ... nevím. Zkrátka, čas se krátí. Asi mi jen hrabe. :D Možná bych jen chtěla více času na všechno. To ale nejde. Každý máme svou dávku času a musíme ji umět správně využít.
Osobně si myslím, že tento článek není úplně o ničem, a že jsem se dostala zase konečně do psaní. Docela ráda bch v tom pokračovala... ale v míře. Nic se nemá přehánět. :)

Také si říkám, že by to chtělo nový vzhled blogu... venku nám mrzne a na blogu stále vládne podzim! :D (změna)

Mějte se!
SIMIX
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 6. prosince 2016 v 5:09 | Reagovat

Krásný vzhled, moc se ti povedl, tahle jednoduchá originalita mě baví, takže za mě palec nahoru :-) Skvělé to máš!
Jinak ti rozumím. S časem je to těžký a někdy se člověk do všeho tak zamotá... hlava je úplně někde jinde. I když je plno povinností, které je si potřeba splnit, ale hlava to nějak nebere a pořád někde "lítá" - úplně mimo. A člověk vážně nemá toho času, aby s ním mohl jen tak plýtvat... bohužel. Napsala jsi to krásně - každý máme svou dávku času, kterou musíme umět správně využít... musíme se snažit ji umět dobře využít...
Celkově je tento článek takový jiný, jakoby ses za těch pár dní co jsi tu nebyla stala úplně jinou holkou. Ale ne ve špatném slova smylu. Prostě taková rozumná? To ani ne, to není to správný slovo... Rozumná jsi pořád -_- ach jo, nemůžu se vymáčknout :D Dřív jsi byla takový blázínek... netvrdím, že teď nejsi, ale jsi najednou prostě dospělá? Neber to zle! Já to právě myslím v dobrém! Člověk se vážně mění před očima... každým dnem, každou vteřinou... líbí se mi na tobě, jak jsi dospěla, jak píšeš, jak se prostě měníš a jde to vidět... Tenhle článek mě nadchnul... tvoje psaní miluju ale tohle je prostě úplně něčím jiné, ani nevím čím...
Neboj se, určitě všechny povinnosti časem splníš a všechno bude fajn :-) Někdy je potřeba vypustit, mít čas na to žít a ne pořád jen dělat do práce/do školy. ČAS je drahá věc a naložit s ním tak, jak si přejeme je to nejdůležitější! Těším se na další články, ale do ničeho se nenuť :-) Užívej si všeho, dokud můžeš :-) Měj se krásně ♥

2 petra-s-world petra-s-world | Web | 6. prosince 2016 v 11:19 | Reagovat

Občas takhle taky nějak přepnu. začnu se chovat trošku jinak nebo tak. Dělat i věci jinak..
Prostě to ale zvládnu vždy nějak vrátit. Naštěstí.. :D Protože ty změny se mi většinou úplně nelíbí, takže to rychle vrátím do pořádku.
Každopádně pokud si přijdeš spokojená, neměň toho tolik. Změna hrozně může posílit třeba sebevědomí nebo tak. :)
Každopádně blog neber jako povinnost, pak se to podepíše na článkách. :D Jsem ale ráda že jsi zpátky.. <3
Já se snažím k TWD dostat.. Nějak se mi to nedaří.. hehe.

3 Simix Simix | Web | 6. prosince 2016 v 15:53 | Reagovat

[1]: Děkuji, to jsem ráda :)
Jojo :)
Je to možný,že jsem trochu jiná. Jen mi spíš přijde, že jak jsem měla ještě nedávno isnpiraci k psaní a bylo to takové o ničem, že se to možná vrátilo k těm starším časů, ale na druhou stranu ty víš, jak jsem psala dřív a jak teĎ :)
Ale myslím, že tě chápu, mě osobně ten článek také tak přijde. Vyspěleji. Nebo také nevím to správné slovo :)
A jinak díky za pochvalu mé rozumnosti :D
Vím, že to myslíš v dobrém a tak nějak si uvědomuji, že máš asi i pravdu :)
i s tím blázínkem :D
Děkuji moc moc ♥

[2]: Rozumím :) Jo. Na tom něco je :)
S TWD jsem to měla podobně a teď? neodtrhnu se :D Jinak děkuji ♥

4 Ev. Ev. | Web | 7. prosince 2016 v 0:41 | Reagovat

Já jsem docela ráda, že nejsem jediná, kdo blog fláká :D přijde mi, že takových lidí je teď víc. Myslím si, že každý máme občas období, kdy se chováme jinak, možná se vrátíš do starých kolejí, možná ne, kdo ví, takový už je život.
A nový vzhled je super, mám ráda tuhle jednoduchost :) nic přeplácaného.

5 ~*~Janii~*~ ~*~Janii~*~ | Web | 7. prosince 2016 v 13:33 | Reagovat

Tééda Simi to je až strašidelný, jak kdyby jsi popisovala mě, úplně jak kdyby jsi byla v mé hlavě a psala z mého pohledu :D Fakt mě to zarazilo, ale za prvé nejsi v tom sama a za druhé je to asi nějaká blogová- psací viroza, kterou jsem nakažená i já :D Nedávno jsem dokonce vydala článek o tom jak můj blog upadá... a v podstaě i to, že místo psaní si radši zapnu nějaký seriál... no prostě jsme jak přes kopírák :)

6 Simix Simix | Web | 7. prosince 2016 v 16:35 | Reagovat

[4]: ASi tak :)
to jsem ráda :)

[5]: Jaj :D No ... asi nás je takových víc no :)

7 crazyjull crazyjull | Web | 8. prosince 2016 v 13:50 | Reagovat

Absolutně tě chápu, poslední týdny se blogu také moc nevěnuji. Což mě docela štve. :D Každopádně TWD je absolutně dokonalý seriál. :3

8 Yasmine . Yasmine . | Web | 10. prosince 2016 v 12:09 | Reagovat

Máš boží design !:)
S tim psanim to mám úplně stejně . Dřív sem pomalu nedělala nic jinýho , ale tenhle rok je to strašná bída . Sem vždycky ráda , když se dokopu napsat aspon 3x tejdně :/

9 Monica. Monica. | Web | 12. prosince 2016 v 13:24 | Reagovat

Rozumím ti. Psaní pro mě sice nebylo tak důležité jako pro tebe, ale stále to byla jedna moje součást a poslední dobou taky nějak nemám náladu, anebo sílu, něco sepsat. Jsou to prostě určitá životní období, kdy hledáme sami sebe, zkoušíme nové věci a snažíme se přijít na to, co nám nejvíc vyhovuje. Není to nic neobvyklého, nemusíš si s tím dělat starosti :)

10 Simix Simix | Web | 12. prosince 2016 v 15:02 | Reagovat

[7]: Jooo :D :3

[8]: děkuji:)
Asi tak :)

[9]: To máš pravdu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama