Únor 2017

Maturitní ples

7. února 2017 v 16:49 | Simix |  *Mini Diary*

3. 2. 2017 !! Před tímto datem, několik dnů, týdnů a dokonce měsíců, bylo u nás ve třídě několik dohadů a neshod.
Nebavilo mě to a po praxích jsem se kvůli tomu netěšila ani moc do školy. Řešilo se toho plno okolo maturitního plesu. Trochu to vypadalo, že se pomalu na ničem pořádném neshodneme. Ne jen já, ale plno z nás toho mělo už tak nějak plné zuby. To plánování a dohadování bylo skoro nekonečné... dokud nepřišel ten očekáváný den, náš maturitní ples.
Maturitní ples byl úplným opakem toho, co se dělo před ním. Oproti tomu dlouhému dohadování byl ples jako zlatá moucha, která proletěla pouze kolem. Byl naprosto parádní a já nestíhala pohltit všechny okamžiky, jak bych si možná představovala. Všechny ty věci, momenty i detaily a maličkosti. Opravdu to uteklo strašně rychle a hromada z nás to ještě pořádně nevstřebala. Od plesu uplynuly už tak tři dny a stále je to tématem našich dnů. Myslím, že dokonce týdne tomu nebude úplně jinak. Učitelé nám naštěstí dávají trochu možnost se vzpamatovat a nechat emoce usadit, ale to už je u konce. Bohužel, maturita se nám pomalu blíží...nebo bych měla napsat rychlostí blesku?

Každopádně 3. 2. 2017 - pátek, byl pro nás velkým dnem. Už den předtím jsme místo školy připravovali tu parádu. Nafukovali balonky, rozvěšovali je, vystavovali dary pro tombolu, zdobili stoly a všechno, co k tomu patří. Například nad stoly jsme měli "zlaté" balonky nafouklé héliem a upevněné za květinu. Celkově se plno z nás obávalo, že plno balonků nevydrží, ale vydržely!! Všechno jsme měli sladěné do černo-stříbrno-zalté. (No... místo té zlaté a stříbrné si dosaďte spíše šedivou a takovou jakousi žlutou- okrovou) :D Na zdi, kousek od fotokoutku, jsme měli nalepené fotky s větami o nás, které jsme o sobě navzájem sepsali. Myslím, že to byl dost dobrý nápad.
Následující den dopoledne to bylo velice podobné. Před polednem plno z nás odjelo, aby se začali chystat na to, co mělo přijít večer. Já s dalšími třemi spolužačkami byla stále tam, kde se měl konat náš maturitní ples a dodělávaly jsme pár drobností. Koupily jsme si i pizzu.
Od půl jedné jsem měla kadeřnici. Byla dost mladá a měla tam nějakou kamarádku, která si nemohla rozčesat vlasy, takže to tam různě komentovaly a byla docela i sranda. Během půl hodiny jsem měla účes hotový a nebyl ani moc drahý.
Na intru jsem udělala ještě pár nezbytností a vyzvedla jednoho "človíčka" na nádraží :D Kapánek jsme se prošli a pak jsem se začala chystat. Naše třída měla být na místě konání už v 17:00. Holky se tam tak nějak líčily a připravovaly, ale to já už měla za sebou. Normálně, ani na tanečních jsem neměla tak parádní účes jako na maturák!! :D Heh.
Stihli jsme si vyzkoušet předtančení, které jsme nacvičovali už několik měsíců předem, ale pokaždé jsme se nesešli všichni a měli jsme obavy, že to prostě nedáme nijak dohromady a nakonec myslím, že jsme se to parádně naučili, a že je zbytečné, aby to bylo naprosto dokonalé, hlavně si to užít. Taky jsme si vyzkoušeli nástup a půlnoční překvapení. teda myslím :D Od šesti se začali dovnitř pouštět lidi. Náš program měl začít od sedmi, ale o půl hodiny se to protáhlo.

Ze začátku jsem byla dost nervózní. Začali jsme předtančením, které podle mě nedopadlo vůbec zle. Akorát ná to přišlo dost krátké a já si ani po dotančení pořádně neuvědomovala, že předtančení máme už za sebou. Z důvodu, že téma našeho plesu byl Velký Gatsby, jsme na předtančení byli oblečené (a oblečen, protože jeden spolužák chyběl) do šatů na párty z 20. let. :D Pak jsme se utíkali převléct do plesových šatů a během toho vystoupilo pár tanečních skupin. Pak byl proslov dvou našich spolužaček. Řekly to opravdu krásně a dokonce měly stejnou barvu šatů, takže krásně sladěné. Ale tak.. detail :D A pak následoval náš nástup. Stále jsem byla docela nervózní, ale podle mě to byla jinak paráda.
Pak jsme si po červením kobeci chodili prošerpy. Než jsme vyšli, byla o nás řečena nějaká věta a pak začala hrát písnička, kterou jsme si vybrali a šlo se. Jsem si ani pořádně neuvědomila, kdy začala moje písnička a vyšla jsem tak nějak .. nějak :D Ani nevím jak.
Šla jsem na tuhle písničku:


U třídní učitelky, když mi dávala šerpu, jsem se tak nějak zamteně otáčela, jak jsem byla nervózní, ale nebyla jsem sama. Zařadila jsem se stále ještě nervózní za ostatními, kdo už byl ošerpován. To už mě nervozita pomalu opouštěla. Následoval přípitek a sbírání mincí, které po nás lidé házeli během toho, co jsme si šli pro šerpu. Házeli po nás i zahraniční mince a možná už i neplátící :D Pak následovala tak nějak volná zábava, nebo jak to nazvat. Zatančila jsem si s taťkou. Místo ploužáku jsme si dali přímo blues. Nemohla jsem si vzpomenout přesně na kroky, ale taťka mě roztancoval a pak už to šlo v pohodě. Chtěl si se mnou zatancovat i kamarád a tančila jsem i s "človíčkem" (když už jsem ho tak pojmenovala na začátku, proč ne, že? :D)
Užívala jsem si to. Naprosto. I přes drobné odchylky, nebo jak to říct. Snažila jsem se věnovat všem. Kamarádům, lidem ze třídy, babičce, bráchovi, mamce, taťkovi,...
Všimla jsem si tam spousty lidí, které znám, ale pak mě třeba mrzelo, že jsem si dřív nevšimla i pár dalších lidí, které znám. Pak až z fotek a videí, ale tak co už, že? Bylo mi představeno i pár nových lidí. Byla jsem pozvaná i na nějaké to pití. :D Ačkoli to bylo několik hodin, přijde mi to jako chvilka. Hodně jsem tančila. Se spolužačkou a jejím přítelem udělala i nějakou tu fotku ve fotokoutku a ták.
Blížila se půlnoc. Před půlnočním překvapením jsme zašlapávali šerpy. Myslím, že asi ani nemám svojí šerpu. Po zašlapávání každý svou šerpu někam položil a málo kdo si asi pamatoval v tom spěchu kam a chystal se na půlnoční překvapení. Byly jsme v černém a někteří měli takové baletní sukýnky. Na sobě jsme měli svíticí pásky a barvy. Bohužel seto docela odlepovalo. Nestíhali jsme se ani pořádně převléct a už jsme museli jít. Padaly mi legíny a to bylo docela funny, protože mi je tam při vystoupení spolužačka vytahovala nahoru. V tu dobu jsem ale nic neřešila. Bylo mi všechno jedno a jen jsem si užívala. Prvně jsme baletili aneb Labutí jezero, pak byly i nějaké zvedačky a tak. A pak měla nastat část, kdy jsme po skupinkách měli nějakou choreografii na nějakou rychlejší hudbu, jenže ta baletní hudba se jaksi protáhla a my museli imrpovizovat. Ale byla to sranda. Na celé půlnoční překvapení jsme napojili makarénu a zapojili pár dalších lidí. A pak už byla zase volná zábava.. tak nějak později i after party, která měla být původně do šesti hodin ráno. Byla jsem jedna z mála, kdo tam vydržel nejdéle, asi do čtyř do rána a ještě jsme tam se spolužačkou dokonce trochu poklízely. Ani chvilku jsem nespala, ale celkově to bylo všechno tak neuvěřitelné a ještě teď si to všechno snažím uspořádat v hlavě. Jsem docela dojatá :D Ach jo.. tak dlouho jsme se připravovali na ples a už to je pryč.
Bylo to fakt úžasné!!

A mám i video... akorát mě trochu mrzí, že tam není i video z nástupu a šerpování, které má natočené spolužačka, ale nevadí.
Ve třídě mi video chválili. Jsem ráda, že se líbí :3


Užijte si plesy, které teď čekají a budou čekat Vás. :)
Případně, snad jste si plesy, které už byly, užili.
A kdo byl na našem.. doufám, že se vám fakt megabrutálně líbil :D
SIMIX