Maturita, K-pop,...

25. května 2017 v 0:45 | Simix
SONG k článku
(stačí kliknout)

Myslím, že bych o sobě mohla dát zase jednou vědět i tady! Popravdě, nemám až takovou potřebu, ale myslím na to... myslím na to, že sem napíšu a co sem napíšu.

Tento měsíc byl poměrně složitý. Velký podíl na tom měla právě maturita.
Co se týče písemné části maturity, přišla mi v pohodě a ani jsem se kvůli tomu nějak nestresovala. Čeština - didaktický test - jak možná někteří víte, byla poměrně těžká, ale věřila jsem, že to tak hrozné nebude. Zkrátka jsem byla poměrně v klidu a pozitivní, co se této části maturity týče. Což se docela i divím. Ale bylo to takové pohodové období docela. Docela mě to bavilo. A ze slohovky z češtiny mám 1OO%!! :D

28. 4. 2017 jsme měli poslední zvonění. Když jsem jela do školy, dokonce sněžilo. Natáčela jsem video a už nějakou dobu bych ráda zveřejnila, ale nějak nebyla možnost a pak svaťák. Takže se to ještě trochu protáhne, ale začala jsem pracovat na více videích, uvidí se, jak to s nimi dotáhnu do konce. Napsala bych víc, ale pokud výdje video, bude plno věcí jasných.

Od začátku měsíce mám zaplněnou hlavu i něčím pro mě novým. Za což můžu strašně moc poděkovat spolužačce... Děkuji Hani!! Však ty víš. Vtáhla mě do K-popu a já do toho spadla po hlavě. Začalo to prohlížením si fotek korejských zpěváků v jejím mobile a pak poslechem nějakých písniček. To už tu bylo i dřív. Někdy v prváku, ve druháku? Ale prostě mě to nějak extra nenadchlo. Od jiné kamarádky jsem měla v mobile asi dvě písničky, ale nic to pro mě neznamenalo, ale teď? OMG! Help me, please! Nevím, jak dlouho mi to vydrží, ale od začátku měsíce je to dost silné. Nevím, zda si někdo pamatuje, jak jsem v deváté třídě a v prváku ujížděla na 1D. "Nedávno" se rozpadli a já to postřehla až po nějaké době... tím chci říct, že jsem je měla několik roků opravdu dost ráda a dokonce bráchu to štvalo, protože jsem o nich pravděpodobně dost básnila, ale nevydrželo mi to ... opustilo mě to ještě dříve, než se rozpadli. Ještě dříve, než odešel Zayn. Ne že bych je od té doby vůbec neposlouchala, ale nebyla jsem do nich tak zažraná. Zkrátka jak mě to popadlo, tak mě to pomalu opouštělo. Toto, jak je čerstvé, tak mi to přijde silnější, ale kdo ví. Třeba to bude zase 'chvilková' záležitost. To bychom si mohli povědět za pár roků třeba. Hanča už je poslouchá několik roků a stále je věrná fanynka. Ale já si v tom přijdu teď ponořená tak moc, že kdyby to ze mě lehounce opadlo, až tolik by to nevadilo... Možná už je to dokocne o něco lepší, než bylo, ale stále je to silné. Však to není ještě ani víc jak měsíc, co jsem se stala fanynkou K-popu. Tak uvidíme... To ještě než jsem znala 1D, jsem si říkala, co je to za kluky, že jsou skoro všude a nějak mě prostě nezaujali, dokud mi je na základce nepustila spolužačka... A podobně to je právě i teď.

Ještě ted den mi Hanča poslala na FB nějaké videoklipy, abych ji u každé skupiny, které poslouchá i ona i její kamardka napsala, jací zpěváci se mi líbí nejvíce. Musela jsem si to neustále stopovat a vracet a pečlivě vybírat, abych posoudila. Nikdy bych nečekala, že se mi budou líbit asiati, ale podle časů jsem ji pak napsala, kdo se mi líbí nejvíce. Na to mi napsala kdo se líbí nejvíce jí a kdo její kamardce a tak nějak jsme si je rozdělily... ach, jak pubertální, ale tak co? Fanynky! :D Prvně poslala NOT TODAY od BTS, druhou NEVER EVER od GOT7 a pak nějaké písničky od EXO, B.A.P. na přání její kamarádky PENTAGON, abych ji vzkázala, kdo se mi nejvíce líbí z nich a sama jsem objevila i INFINITE. Kdyby nezačal svaťák a období, kdy byl čas na přípravu k maturitě asi bych to všechno projela, ale položila jsem se do učení. Učila jsem se od rána do večera s tím, že jsem si po několika hodinách dělala na půl hodiny poauzu a to takovou, že jsem sledovala na YOUTUBE právě to, do čeho mě vtáhla Hanča. Řekla jsem si, postupně budu sledovat videa všech těch skupin, abych je lépe poznala a zasekla jsem se na prvních dvou... hlavně na GOT7. Na doporučení Hanči jsem se regostrovala i na pinterestu -> tady. A díky vyhledávání fotorafií členů skupin jsem si zapamatovala i jména. Teda jak jsem psala... zasekla jsem se u GOT7 a BTS, takže si pamatuju všechny členy GOT7 a víc jak polovinu z BTS. A abych pravdu řekla, neláká mě poznávat další ty skupiny, protože žeru tyhle dvě a stačí mi to. Jsem jimi unešená!! Začala jsem sledovat lyric verzi na písničku NEVER EVER. Typické pro tyto skupiny je, že zpívají korejsky, ale v jejich písničkách se objevují zároveň anglická slova a fráze. A co je chvalihodné, že u zpěvu i tančí. Naučila jsem se nějaké korejské částu písní od GOT7, druhou věcí je, že nevím, co to znamená. V té lyric verzi NEVER EVER, kterou jsem poslouchala byl text písně zapsán symboly, slovy, která se dala přečíst a anglicky. Začala jsem na tu písničku vymýšlet i choreografii.

Svaťák jsme měli skoro měsíc. Mé půlhodinové přestávky obsahovaly třeba i protažení na zahradě, nebo proběhnutí. Počasí nebylo nejlepší. Dny se ale oteplily a mé učení a i tančení se přesunulo ven. Opálila jsem se. Také jsem změnila způsob učení. Prvních pár dní jsem se učila velice pomalu. Jenda otázka mi zabrala i čtyři hodiny, protože jsem se to učila mechanicky, po větách, zvýrazňovala. Usoudila jsem, že je to nesmysl a ztráta času. Bych se bláznila. Začala jsem si to číst a pak si to zkoušela říct. To celkově zabralo dvě hodiny, což bylo mnohem lepší a v tom případě byly půlhodinové pauzy i častěji :D Měla jsem pocit, že si skoro nic nepamatuju. Měla jsem dny, kdy se mi chtělo nehorázně brečet. Kvůli učení, že to asi nestihnu a že to třeba nedám a kvůli mým pitomým a naivním myšlenkám. Jak jsem se pobláznila do těch korejksých skupin, začala jsem zkoumat, kolik tam mají hodin a jaký je zkrátka časový posun, co asi zrovna dělají. Začala jsem sledovat nebe a přírodu. Co se týče toho nebe, zkoumala jsem, na jakou světovou stranu letadla letí a jestli třeba neletí na východ. Začala jsem si představovat, jak probíhá cyklus dne a noci po planetě. Např. V New Yorku šest hodin odpoledne, u nás půlnoc v Tokyu/Seoul sedm hodin ráno. Dost mě drtilo, že oni zrovna vstávají a my jdeme spát. Já vím, že to zní bláznivě. Že toto je něco normální, co většinou člověk ani nevnímá, pokud nemusí, ale mně to několik dní leželo v hlavě. (http://www.eprehledy.cz/svetovy_cas.php)
Taky jsem během tohodle měsíce zjistila, že najednou nevím, co je smyslem mého života... jako ano, odmaturovat, dostat se na vysokou, udělat řidičák, uspěšně zvládnout vysokou apod., ale co víc? Bude to jenom tak? Můj snílkovský a možná i naivní mozek si říkal. Povede se mi cestovat, proletět se třeba v horkovzdušeném balóně a to všechno ještě dřív, než budu mít vlastní rodinu? Protože pak bude mojí prioritou rodina a zabeznečení rodiny, správný chod rodiny. Teda pokud nějakou rodinu mít budu, že? Jenže, co když nebudu mít dostatek peněz do té doby, než bych to mohla uskutečnit... a až bych měla peníze, bylo by třeba už pozdě. A prostě takovéhle myšlenky se mi honily v hlavě. Co mě ale trochu uklidnilo, je to, že jsem zjistila, že některé spolužačky to mají podobně v tom, že najednou neví, co se životem, že najednou neví, co je jejich smyslem. Možná je to krize maturitního věku, nebo jak to pojmenovat :D Heh.

Nakonec jsem se všechno krásně stihla naučit a maturita nakonec byla easy. Myslela jsem, že maturita je něco víc těžšího, ale udělali ji i lidé, kteří se na to moc nepřipravovali. Učitelé dost radili, nebylo to takové to zkoušení, na které jsme byli zvyklí. Nebyla jsem ani moc nervózní. Jako samozřejmě jsem měla docela viditelné obavy, že mě lidi kolem utěšovali, ale jinak jsem byla docela v pohodě. To jsem na tom byla hůř týden a několik dní k tomu předtím, kdy jsem měla ptaktickou maturitu z hudebky a nakonec jsem to zvládla. Flétnu, klavír, zpěv, dirigování, rytmiku...

Období kdy jsem si nacvičila chůzi na podpatkách :D

Nakonec jsem zkrátka zvládla celou maturitu, ale když hlásili známky, byla jsem asi mimo, nebo mě zmátly body ze slohových prací, které byly řečené na začátku, protože si nepamatuji známky. Ale vím, že jsem to udělala, protože mě učitelky chválily a jsem si jistá, že nebylo řečeno to, že bych to neudělala. Nemám z ničeho myslím ani čtyřku. Jako maturita byl jeden velký zážitek a když se na to zpětně podívám, nebylo to tolik zlé.
Zítra jedu na ukončení maturit, sednout si s holkama do hospody a večer po dlouhé době kino... s bráchou a Hančou :D Na nové Piráty z Karibiku.
Tak snad se to všechno krásně stihne. Vysvědčení dostaneme až na začátku června... bohužel. Brala bych už hned zítra. Do té doby si budu muset přečíst nějakou literaturu ohledně pedagogiky na přijímačky, které mě ještě čekají.

Také se těším na svatbu spolužačky. Chce mě za svědka. Dneska jsem byla s tetou v její práci- ve školce, abych trochu omrkla, jak to tam chodí. V pátek jdu zase a v pátek má i brácha nějaký rozlučný ples... je deváťák. Bude to mít skoro jako my maturitní ples. V devítce jsme měli akorát rozlučák aneb párty v hasičárně.

Nakonec přece jenom nějaký ten smysl a plány, jak si život trochu spestřit, mám. Tak uvidíme jak to všechno dál půjde.
Akorát je ještě něco, co mě v mé hlavě opustilo... ale o tom psát nebudu.

Další song -> klik

GOT7


Jinyoung | Yugyeom | Jaebum | Mark | BamBam | Youngjae | Jackson

Zkrátka pardon, ale já je žeru! Jsou to takový mladí (v mém věku a o něco starší) blázni, kteří mají mezi sebou úžasný vztah. Chovají se k sobě, jako by byli teplí, ale na jednu stranu jim člověk může závidět to, jak se mají rádi. :)
A umí i parkour :D :D Dva z nich určitě.
Čím déle je sleduji, tím mám radši všechny členy a ne jen ti, co se mi líbili ze začátku.

BTS

Jungkook. | Suga | Rap monster | Jin | Hoseok (J-Hope) | Taehyung | JiminByli na Billboard Music Awards v Americe před pár dny :)
https://www.youtube.com/watch?v=6EvCdwx5Fgk - přijde mi, že umějí líp anglicky, než někteří členové GOT7.
Jako WTF toto? :D -> https://www.youtube.com/watch?v=Dm5V0uArTZQ


Tak se mějte!
S.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 25. května 2017 v 16:52 | Reagovat

Simča se nám ozvala ♥ to je skvělé, to mám radost a hlavně ti chci zlatíčko MOC POGRATULOVAT, za úspěšné složení maturity! Já ti to říkala, že to nakonec nebude tak hrozné a že to zvládneš levou zadní :-) I když to učení není zrovna nejzábavnější :D a popravdě - i já měla takové stavy :-)asi je to fakt nějaká "pomaturitní" a maturitní depka, kdy nevíš co a jak dál, kam se vrhnout, co bude dobré a co dělat :-) Ale všechno bude tak jak má být a nijak jinak! Věřím, že všechno dobře dopadne, jako ta maturita :) VELKÁ GRATULACE, OPRAVDU :)) Užij si teď to volno, čas, kdy máš čas na všechno možné i nemožné :P :-)
Téda, jinak taky dobrý nový koníček, jak vidím :-) popravdě musím se přiznat že ani jednu z těchto skupin neznám :/ ale co se tak dívám, na některé ty videa, jsou to docela borci jako :) klobouk dolů... ^_^ A taky jde vidět, že jsi z toho opravdu nadšená a to je fajn :-) zase něco nového... proč ne! ;-)
Takže ti fandím, :)) už delší dobu něco hledám, co by mě taky takhle pohltilo a zažrala bych se do toho... :-)
Jinak ať se ti daří ♥ doufám, že se zase brzo ozveš :-) a i kdyby si vydala video, ráda se na něj podívám :-)
Zatím se měj :-) a ještě jedna VELKÁ GRATULACE K maturitě. Jsi naše šikula, no ♥

2 Simix Simix | Web | 27. května 2017 v 17:44 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :) ♥
Bohužel mi ta videa nějak nejdou zveřejnit, snad to bude jen chvilková záležitost :)
jo... žeru je :3

3 Eliss Eliss | Web | 28. května 2017 v 10:38 | Reagovat

Gratuluji k maturitě, užívej volna, korejskou hudbu nemusím, ale tak co už :D

4 Simix Simix | Web | 28. května 2017 v 13:53 | Reagovat

[3]: Děkuji :)
jo :)

5 Klára Klára | Web | 30. května 2017 v 14:21 | Reagovat

Tak to gratuluji k maturitě! :) mě teda vůbec nepřišla písemná část z angličtiny nějak lehká a nechápu, jak jsi mohla mít 100 % ze slohu :D

6 Simix Simix | Web | 6. června 2017 v 11:12 | Reagovat

[5]: Děkuji :)
Každý to má nějak no :)

7 Hannah Hannah | E-mail | Web | 10. června 2017 v 16:25 | Reagovat

Simix, moc ti gratuluji ke složení maturity! Přeji ti hodně úspěchů v dalším studiu! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama