I wanna fly, my mind flies.

6. června 2017 v 20:20 | Simix |  *Mini Diary*

(BTS - Young Forever - audio)

Já vím, že tu nejsem příliš aktivní, ale na jednu stranu mi to docela i chybí. Blogování. Není to teda pro mě již prioritou, ale to neznamená, že bych sem nechtěla vůbec psát apod. Vaše komentáře kolikrát dokáží člověka potěšit a nebo dokonce dojmout. Až dnes jsem četla třeba kometáře u předposledního článku (pokudnepočítáme tento), který jsem psala 21. dubna 2017 a na ty komentáře se dá skoro jenom děkovat.

Nějak nevím, co psát.
Včera jsem byla na přijímacích zkouškách (testech) a za pár dní bych se měla dovědět, jak jsem dopadla. Pokud postoupím, budu tam mít příští týden ještě talenotvé zkoušky. Zkrátka, je to na dvě části. Jedny talenotvé zkoušky jsem už měla, ale to bylo jinam a na oné škole mě příští týden čekají ještě testy. Což znamená, že je to také na dvě části. Doufám ale v to, že na obou místech nebudu muset být v jeden den, protože se to tam lehce kreje, tak uvidím. Nějak se to bude muset když tak zařídit.Poslední týden a pár dní k tomu jsem i lehce nemocná. Už je to ale rozhodně lepší. Po maturitě jsem se byla 2x podívat do mateřské školy (alternativa Začít spolu), abych věděla, jak to tam chodí a asi jsem on děcek něco chytla. V onen týden jsme měli i ukončení maturit, posezení v restaruaci, kde jsme se s H. příliš nezdržely, protože jsme jely do kina, kde s námi byl i bratr. Byli jsme na Pirátech z Karibiku - Salazarova pomsta (což bylo 25. 5. ve čtvrtek ve 3D). Kdo to neviděl, dle mého názoru je to podobné jako předchozí díly a dost jsme se u toho nasmáli. Opravdu sranda! Já se totiž nasmála u všech dílů. Nechybí tomu nějaká dramatičnost a ani humor. Kdybych to měla ohodnotit, tak asi 8,5/10. Přibližně. Pokud jste to viděli, co na to říkáte?
No a v pátek měl bratr jakýsi ples, na který jsem se přišla podívat. V ten den mě začalo bolet v krku a obávala jsem se, aby to nebyla angína. Naštěstí nebyla, ale ještě teď se mě to lehce drží, ale je to mnohem lepší a myslím, že do dalších dvou dnů budu už v pohodě úplně.

Až budu mít po přijímačkách, čeká mě dalších pár věci a to autoškola a brigáda, opět na poště.

(Troye Sivan - fools)

Včera jsme byli s bratránkem nafotit nějaké fotky do přírody. Co mě ale docela štve, že mi stále nějak stávkuje youtube a nejdou mi zveřejňovat videa. Kdo ví, co s tím je a kdo ví, jak dlouho bude.

Jak nejsem příliš aktivní, tak minulý článek si moc lidí nepřečetlo. Teda nevím, jestli přečetlo nebo ne, ale spíš ho moc lidí neokomentovalo. To je přesnější. Jejda, teď nechci, aby to vyznělo, jako by mě štvalo, že tam je málo komentářů, tak to vůbec nemyslím. :D
Jde jen o to, že by mě zajímalo, kdo všechno poslouchá tento hudební styl. Dřív jsem narazila na pár blogů, které byly zaměřené na K-pop, ale v tu dobu mi byl K-pop šumák. Nelíbilo se mi to. Ale jak už jsem poznala, věci se dost mění.
V minulém článku jde o to, jak jsem se do K-popu zamilovala a především do GOT7 a BTS. Až tolik by mi nevadilo, kdybyste si někdo ten článek chtěl ještě přečíst. Spíš teda nějaké fans of K-pop and this boys!
Dnes jsem se přidala do jedné FB skupiny, co se BTS týče. Nečekala jsem to, ale v České republice je docela dost holek, co tuto hudbu poslouchá. Já osobně znám tři a přes fb jednu - a to přes tu jednu, co znám osobně. Lépe řečeno přes H., který mě do toho vtáhla!!
Jedna holčina, vlastně i víc holek (fans) na té stránce psalo, že přece jen K-pop není úplně všechno, že i K-pop jednou člověku poleze na mozek a je třeba občas ta "normální" hudba (nějak tak to psala, ale přímo necituji), že člověk nebude úplně šťastný, když bude snít o těch klucích, kteří nás stejně ani neznají a žijí několikset kilomentrů daleko (jsme pro ně jedny z tisíce, z miliónů,...).
Poslední dobou nevydržím příliš dlouho posloucht nic jiného, než je. Během května se můj playlist v mobile stihl přeměnit. Vymazala jsem většinu, co jsem tam měla a nahradila za GOT7 a BTS. Pár původních tam ještě zůstalo. Pomalu se ale "obávám", že se toho přeposlouchám. Přece jen, člověk má schopnost toho, že ho plno věcí omrzí a vletína něco nového, čerstvého, neokoukaného... Jako obdivuju H., která v tom je už asi 6 roků. Kdo ví, jestli mě to vydří, ale člověk se vyvíjí, mění a poznává nové. Ale tak.. těch písniček mají docela dost a časem budou nové...
Vždy, když někam jdu, nebo jedu se těším na to, až dám do uší sluchátka. :D (sakra práce se mnou!)

Jo a....už jsem se zmiňovala, že jsem se lehce začala učit korejštinu? Podle mě jsou ale asijské jazyky velice složité, takže aspň povrchově bych se to chtěla naučit. Zároveň bych si mohla obnovit Francouzštinu (chodila jsem poslední dva roky na ZŠ na kroužek a skoro nic si nepamatuji!), dále bych chtěla udržovat a rozvíjet němčinu, když jsem ji několik těch roků ve škole měla a zlepšovat angličtinu.
Kdysi dávno jsem uměla i pár chorvatských a italských slovíček, ale to jen na dobu, kdy jsme tam byli na dovolené a to už je dáávno. Jak to máte s jazyky Vy? :)
Nenapsala jsem nic až tak důležitého, jenom to, jak to teď mám, ale mám nápad na další článek. Podobný jsemtu už jistě psala. A to nějaké ty cíle, sny, přání... chápete ne? :D

Lehce podobný článek tomu minulému... akorát tamten byl delší a víc o K-popu.

Jdu se mrknout na vaše blogy ♥

Vaše SIMIX ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 8. června 2017 v 7:23 | Reagovat

Budem ti držať palce na prijímačkach, určite to zvládneš, aby si šla na školu na ktorú chceš :)
Gratulujem k maturite.^^
Autoškola je super vec, ja som su tiež nedávno skončila :D
A brigáda sa vždy zíjde, ja nastupujem od júla do obchodu :)

2 Simix Simix | Web | 8. června 2017 v 12:07 | Reagovat

[1]: Děkuji :)
Jojo. Moje spolužačka je také v obchodě :)

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 8. června 2017 v 16:02 | Reagovat

Já jsem vždycky ráda, když tady vidím nějaký nový článek :-) je jedno, že nepíšeš nějak pravidelně, ale hlavní je, že píšeš! :-)
Dneska jsem na Instagramu viděla, že jsi do druhého kola přijímaček postoupila... nemám pravdu? Gratuluju, jsi šikulka... hlavně, ať se daří a dostaneš se tam, kam opravdu chceš! :-)To je důležité :-)
Chm... hlavně aby jsi byla zdravá a netrápily tě žádné nemoci :/
Nové Piráty jsem ještě neviděla, ale já neviděla pořádně ani všechny předchozí díly, nikdy mě to moc nechytlo :/
Takže letos opět brigáda na poště, ano? To je fajn :-) penízky se vždycky hodí :-)
Já čtu všechny články, které vydáš... protože já jsem prostě já, no :D I když teda K-Pop a BTS je pro mě španělskou vesnicí a moc o tom nevím... vlastně jsem na něj přišla až skrz tebe a pak s tím začalo i pár lidí, které mám v přátelích... mám pocit, že se to začalo celkem rozšiřovat :-)
Korejštinu? Klobouk dole :O to já jsem ráda, když si ještě vzpomenu na angličtinu, na pár slovíček z němčiny a francouzštiny :D ale to už není vůbec nijak slavné :/
Ať se ti daří ♥ a držím palce, aby byly jen samé další úspěchy a dostala ses na školu, na kterou chceš! Měj se krásně :-) ^_^

4 dinosaurss dinosaurss | Web | 8. června 2017 v 16:43 | Reagovat

Držím palečky s přijímačkami a doufám, že se ti poštěstí. :-) ..Piráty jsem ještě neviděl, ale snad budu mít čas na ně zajít do kina. :-D
.. Já K-pop osobně nijak zvlášť neposlouchám, ale rozhodně mi nevadí. 8-) ..
korejštinu?? - NO PÁNI!! ..Tak u mě rozhodně angličtina, ale neberu to jen jako jazyk, který se učím, ale vnímám to o mnoho podstatněji, zkrátka angličtinu zbožňuji :33  ..Dále němčina no, sice ji umím docela obstojně ale nesnáším ji :-D ..Jinak mě hrozně moc je ještě sympatická ruština a chvíli jsem se učil finsky, francouzsky a kvůli dovolenkám i chorvatsky, ale ani jedno si už vůbec nepamatuji :-D ..
Přeji hezký zbytek dne!! :-)

5 Simix Simix | Web | 8. června 2017 v 21:39 | Reagovat

[3]: To jsem ráda :)
Ano, postoupila :)
Děkuji :)
Tak každý to má nějak, ale je to srandovní :D
Jojo :)
Jojo, je to dost možné, že se to začalo rozšiřovat :)
Děkuji <3

[4]: Děkuji :)
Snad jo :D
Angličtina je boží jazyk... celosvětový :) :D Korejština a podobné jazyky, to je něco neobvyklého :)
Plno lidí nesnáší němčinu :D
Asi tak :) Děkuji :)

6 dinosaurss dinosaurss | Web | 9. června 2017 v 18:51 | Reagovat

[5]: Souhlasím, velmi neobvyklý a složitý jazyk. Kamarádka se učí čínsky už nějaká ta léta a stále je co se učit. I když já bych rozdíl mezi korejčtinou, japonštinou, čínštinou, vietnamštinou a bůh ví čím ještě asi nepoznal. :-D ..
Není vůbec zač. :-)

7 Simix Simix | Web | 9. června 2017 v 22:15 | Reagovat

[6]: Si myslím no :)
Já dřív také ne, ale jak jsem se tu korejštinu začala učit, vidím v tom dost rozdíly :)

8 Eli Eli | Web | 10. června 2017 v 19:37 | Reagovat

Ahoj! Snad se ti bude u přijímaček dařit 😊
Já jdu letos na brigádu poprvé, takže jsem zvědavá, jak budu zvládat tu zodpovědnost a všechno okolo 😉
Jinak s korejštinou ti fandím, jeden můj známý se jí taky učí a opravdu ho obdivuji, není to nic lehkého.
Bezva článek, těším se na příště!

9 nika nika | Web | 12. června 2017 v 11:57 | Reagovat

Myslím, že s tou aktivitou a komentářema na blogu je to )téměř) všude stejné. Všichni jsou asi tak nějak venku a užívají si počasí, nikdo moc nesedí u počítače, což je na jednu stranu super, ale na druhou psát pro tři lidi je trochu zbytečný :D Každopádně Piráty z Karibiku jsem nikdy pořádně neviděla. Možná první díl nebo tak, ale nikdy mě to úplně nechytlo, jsem asi vadná, hah. A korejština? Wow, tak to je docela velký sousto, ale určitě je to zajímavej jazyk.

10 Simix Simix | Web | 12. června 2017 v 14:43 | Reagovat

[8]: Děkuji :)
určitě to zvládneš :)
Jo :3 To jsem ráda :)

[9]: Asi ano :)
To neznamená, že jsi vadná :D Každého bere něco jiného :D
Jo no :)

11 violetnikol violetnikol | E-mail | Web | 12. června 2017 v 22:25 | Reagovat

Gratuluji k maturitě a přeji hodně štěstí s přijímačkami! Kam se vlastně hlásíš? :)

12 Misaki Misaki | Web | 13. června 2017 v 17:02 | Reagovat

Kon'nichiwa :D konečně jsem se dostala k tvému blogu a musím říct, že je mi tvůj styl psaní velice sympatický.
Taky jsem teď byla na přijímacím pohovoru na vysokou a dnes večer bych měla vědět výsledky, tak jsem celá napjatá. Tobě přeji ať ti zkoušky dobře dopadnou.
Jinak tě obdivuji, že si se pustila do učení se korejštiny, já se asi půl roku před maturitou rozhodla, že se budu učit Japonsky, nakoupila jsem si učebnice, ale pak to kvůli maturitě padlo, tak snad se k tomu dostanu teď o prázdninách :D
Nové Piráty jsem ještě neviděla, ale strašně se těším až budu mít možnost je vidět, protože je miluji, hlavně Jacka :D.
S tím K-popem, stále někde slyším jak jsou BTS fajn a já jsem se k nim ještě tak nějak nedostala, asi bych to měla napravit. Když já to mám tak, že K-pop musím poslouchat jen když na to mám náladu a ještě jsem šíleně vybíravá a spoustu písniček tohohle žánru se mi nelíbí, tak uvidím jestli mě kluci zaujmou. :D

13 Andey Andey | Web | 15. června 2017 v 18:28 | Reagovat

Držím palce s přijímačkami. Upřímně řečeno, já K-pop neposlouchám, ale čím dál víc lidí jo.

14 Romi Romi | Web | 18. června 2017 v 19:08 | Reagovat

korejština juuu :)
doufam ze das fotky sem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama