Červenec 2017

Aby se neřeklo...

25. července 2017 v 19:39 | Simix |  *Mini Diary*
Pustě si k tomu třeba nějakou pěknou písničku podle Vašeho výběru, aby se Vám dobře četlo :)

V přípravě jsou další korejské články, ale není na to tolik času. Aby se ale neřeklo, napíšu něco, co už tu sakra dlouho nebylo. Deníček. Dlouho jsem nic takového nepřidala. Za prvý, vedu si ruční, do kterého stejně nestíhám psát, co bych chtěla, natož sem. A za druhý se kolikrát rozepíšu i o věcech, které nemusejí nikoho dalšího zajímat. Ale tak, děje se teď toho docela dost, takže bych o tom mohla dát nějak stručně vědět, aby moji věrní čtenáři o mně věděli něco málo nového.

Co se týče maturity, to jsem už jistě psala a není to už příliš aktuální téma. Zkrátka jsem ji úspěšně udělala.
No a taky tak pár měsíců zpátky bylo přijímací období. Přijímací a talentové zkoušky na vysoké školy. Podala jsem si přihlášky na Pedagogické fakulty, jednu do ČB a druhou do Prahy na Karlovu Univerzitu. Obě školy měly několik kol přijímacích zkoušek.
V Praze ještě před maturitami byly prvně zkoušky talentové. Jeden den z výtvarné a hudební výchovy. Výtvarné výchovy jsem se bála asi nejvíce, protože jsem na to byla nejméně připravená. Neměla jsem správné zdroje, z kterých jsme se měli učit. Psal se test a kreslila slupka od brambory. Test byl pro mě jedno velké typování a s malbou jsem nebyla příliš spookojená, když jsem viděla výtvroky ostatních holek. Nakonec jsem dopadla lépe, než jsem čekala. Hudebka byla o něco horší a to jsem na ni byla více připravená. Což jsem ale nečekala, měla jsem docela dobré bodové skore.
Jiný den byly talentové zkoušky z tělesné výchovy. Míčovky (odrážení o zeď a dribling), gymnastika - na těchto dvou disciplínách jsem ztratila dost bodů a hodně holek to ani neudělalo, stačilo mít dvě nuly a mohli jsme jít papá...
Já měla jen jednu. Dále bylo běhání a plavání a to bylo úplně nejvíce na pohodu. Udělala jsem úspěšně s plným počtem.
Až několik týdnů po maturitě byly ústní zkoušky. Zkoušení bylo popořadě před třemi učitelkami, jedna z nich byla i autorkou knihy z doporučené četby. Než jsem přišla na řadu, musela jsem čekat tak pět hodin. Jeden člověk byl zkoušený přibližně 15 minut. S pár dalšíma holkama jsem seděla na školní terase a povídaly jsme si, pak jsme se šly dokonce projít a koupit si zmrzlinu, protože se to moc nehnulo a pak jsme ještě hrály město, jméno, věc, zvíře,... kašlu na správné pořadí :D
Jedna holčina, která šla mezi prvníma říkala, že to bylo docela v pohodě, jiné docela plašily, že se jich ptaly i na věci mimo téma apod. Mě se ptaly na věci, které jsem znala a pokud mi hned nedošly, tak mě jen naťukly a já se k tomu dobrala. Po pěti vyzkoušených si dotyčné zavolaly zpět, aby se dověděly a podepsaly svůj výsledek.


Před pár dny, možná už týdny mi přišla odpověď, že jsem se do Prahy na Karlovu Univerzitu dostala. Jen tak tak, ale dostala. Ještě během taletnových zkoušek jsem si myslela, že to bude těžké se tam dostat, ale nebyl to až takový problém.
V Českých Budějovicích byly neprve testy. Něco jsem znala už ze školy, něco logicky a něco z doporučené četby. Testy byly na dvě části. První část byla na to, co bylo obsaženo v knize od jedné z profesorek, která tam učí. Byla to jedna z knih z doporučen četby, opět. Druhý test byl těžší, všeobecné vědomosti a některé věci z toho jsme seve škole ani neučili, ale i na této fakultě jsem postoupila do dalšího kola. To byly talentové zkoušky. Výtvarná výchova- musely jsme nakreslit poleno. Moc jsem to nestíhala a nebylo to nejlepší. Pán, který nám toto zadal byl moc milý. Pak byla asi dvě hodiny dlouhá přestávka na občerstvení nebo nevím na co, ale byla příliš dlouhá. Byla jsem se i projít a objevit a poznat kouty Českých Budějovic. Spíš jednu malou část u řeky. Pak následoval dramaťák, začala jsem se bavit i s jednou holčinou a pár dalšími. Prvně jsme se představovaly, recitovaly a hrály scénku z nějaké pohádky ve skupinkách. My si vybraly Budulínka a udělaly jsme to originálně. Budulínek nebyl unešen liškou, ale z předešlé zkušenosti a po zákazu babičky a dědy, aby někam chodil, pozval lišku domů... A pak byla hudební výchova. To jsme měly jen tak tak, tady už přestávka nebyla víceméně žádná. Mohly jsme chodit v pořadí v jakém jsme chtěly a tak jsem šla mezi prvními. Byla tam takový starší pán, který zavíral oči, když jsem zpívala a pochválil mě. Měla jsem velice dobrý pocit, lepší než na hudebce v Praze. Když jsem volala taťkovi, že jsem už skončila, nemohl mě vyzvednout a tak jsem se procházela a nějakou krásnou náhodou narazila na pěkné náměstí :D Toto zkouškové období bylo docela fajn. :) Ověřila jsem si své schopnosti a dovednosti. To i díky maturitě. Když mi přišla odpověď, zda jsem se dostala do ČB, brala jsem to dost hladně a lhostejně, místo toho, abych se radovala, že jsem třetí skoro ze dvou stovek, nebo kolikže nás tam bylo a mám 87 bodů ze 100. A první dvě se dělily o první místo ke všemu.
Přišlo období rozhodnout, kam bude lepší jít. Ve výsledku to vyjde tak nějak nastejno, ale průběh bude jiný. V ČB na koleji nebo do Prahy možná i dojíždět apod. Budu se totiž na konci léta stěhovat k taťkovi. Prvně jsem chtěla spíš do Prahy. Mám to město ráda, ale poslední dobou uvažji spíš o ČB. Ani nevím proč. Hodně lidí se mě snaží motivovat spíš na tu Prahu, že KArlova Univerzita je prestiž, že každý tam chce být a málo kdo se tam dostane. Přijde mi líto toto najednou pustit, ale prostě mě víc lákala ta fakulta v ČB, tak najednou prostě... co? :D Uvidím podle toho, jestli pro mě bude v ČB kolej :)
Další věcí je, že chodím na brigádu na poštu, jako minulé léto. Vstávání v pět, třídění pošty na poště, zapisování rekomand do pc, nakládání balíků do auta, rozvážka letáků, pošty, doporučených dopisů, balíků, důchodů apod. Každý den 16 kilometrů, v dešti, v hicech... nikoho nezajímá. Musíme roznést. Plno lidí, které si pamatuju z minulého roku na poště pořád je, pár nových jsem poznala, s jinými jsem se více poznala. Je to docela fajn brigáda, ale poslední dobou si přjdu dost utahaná a nestíhám věci, které bych chtěla. Už taky jen proto, že jsem začala chodit na autoškolu. Přibližně tři nebo čtyři teoretické hodiny mám az sebou a dvě jízdy. Ta poslední jízda byla crazy. Horší, než první. Chcípalo mi to, špatně jsem točila volantem a málo jsem došlapávala spojku, ke všemu pršelo. Řval na mě, ale já se to snažila brát s humorem ačkoli jsem byla v nervu a on byl pak taky v pohodě. Měla jsem i tu možnost zkusit si řídit kousek poštovní dodávku, ale potřebovala bych víckrát :D

Bývám unavená a nezbývá mi tolik času na blog, korejštinu, deník, videa na yt, ačkoli se už na něčem pracuje... Přijdu utahaná a skončím na isnta a fb nebo usnu. Případně jsem byla i párkrát na koupališti a poznala i nějaké nové lidi. :3 V sobotu jsem přespala u mamky a v neděli jsem byla s jedním kamarádem po delší době venku a na koupališti.
Ale.. už abych měla dovolenou, abych nahnala pár dalších věcí. Pan z autoškoly si myslí, že se neučím, ale učím, akorát jsem ještě netihla přečíst celou tu učebnici a neumím to pořádně aplikovat při jízdě, protože ještě nemám uložené v hlavě řazení, otáčení, rychlost,.... ale ty vědomosti tak jinak víceméně jsou.

A co Vy?

Mějte se, SIMIX!

GOT7 some videos

19. července 2017 v 21:16 | Simix |  * K-pop *
Takže dneska zase nějaká videa s GOT7.

Tento článek je sice přednastavený, ale posledních pár dnů, možná týdnů, kdo ví, jestli ne i déle :D, členové pracují na něčem více sólovějším a JB a Jr. prý pracují na něčem ohledně JJ Projectu, což byla skupina před GOT7, do které patřili. Tak uvidíme, co všechno bude a co všechno najdu :)

BamBam například přijel za svojí rodinou do Thajska:

- ukazuje své psy, pokoj, je tam i jeho bratr a zmínka o jeho mamace, o tom, že už tolik nedabuje, že je zván do různých show, nejvíce mu chybí Yugyeom.


Mark:

- ji bingsu nebo jakže cože, na to, že prý moc nemluví mi vždy přijde, že mluví tak akorát.

Yugyeom:

- prochází se v pozdní dobu s kamarády po parku, pracoval prý na nějaké písničce, neví o čem mluvit, jsou po jídle, ach jo.. je tak miloučký.

Youngjae:

- jel do Ameriky, je v New Yorku, Koreju, jakoby víceméně hodil za hlavu, mění efekty ve streamu, posledních pár dnů mám pocit, že se mi jeho povaha až tolik nezamlouvá, ale každý je nějaký a možná mi to jen přijde, počítal čas, kolik je hodin v Koreji, když se vrací v deset hodin večer/v noci na pokoj, připomnělo mi to mé období během maturity, kdy jsem to počítala taky :D Furt si upravuje ve videu vlasy, protože mu lítají :D
Jinyoung:

- pracuje na novém filmu Magic School, přijde mi v tom videu moc klidný a tichoučký, tím nechci říct, že by nemuluvil a s JB chystají něco do JJ Projectu. Již v srpnu.


JB před týdnem: video

Jackson má novou solo písničku, která je spíše reklamou na PEPSI.


Byl někdo ze členů, kdo neřekl, že je plný a že zrovna jedl? :D

Jo a toto mě pobavilo :)


SIMIX

K-pop music challenge

17. července 2017 v 16:24 | Simix |  * K-pop *
Jsem tu opět s Kpopovým článkem... (lítají rajčata, bučení okolo).

Rozpačitý Nevinný Smějící se
Znáte takové ty challnege, kdy vám hraje několik písniček a vy nesmíte začít zpívat, tančit, trsat, nebo cokoli?
Tak jsem si schválně pustila tuto challenge s písničkami s K-popu s tím, že tam budou většinou ty, které neznám.
No, protože, jak už jsem psala, K-pop má neuvěřitelné množství skupin a ještě neuvěřitelnější množství písniček. Trsat pochopitelně můžete i na písničku, kterou neznáte, stačí jen aby byla rytmická a aby se vám líbila...
Co se nestalo, hned od začátku se tam vykytovaly všechny písničky, co znám... uběhlo 7 písniček, přesně 1 minuta a 50 vteřin a pořád jen ty, co jsem už slyšela. (Spring Day -BTS, Not today od BTS, Never Ever - GOT7, 울고 싶지 않아 neboli Don't wanna cry od Seventeen apod.). Pak teda skočila písnička, kterou jsem slyšela poprvé, ale většinou mi stačí slyšet kousek a už jsem schopna se zapojit a prozpěvovat si to. Po oné písničce byla dívčí skupina, kterou sice neposlouchám (možná jen prozatím), ale písnička, kterou znám taky. Pak dvě písničky od nějakých dívších skupin, které ani neznám a pak jen slyším ...
"많은 많은 많은..." Řekněme, že to zní jako: "Money, money, money..." Ale to je jedno, zkrátka slova z písničky od BTS, kterou taky znám (Blood, Sweat and Tears). A pak jsem si jen řekla, co tam skočí dál a zase písnička od BTS, kterou znám. Člověk by čekal, že tam nahážou od každýho jednu písničku (Fire), ale oni tam dají zrovna njevíce od skupiny, kterou znám a je to 2. skupina, kterou mám nejraději. Já vím, že to moc rotepisuju... Ale jdu to rozepisovat dál. Pak asi dvě nebO tři písničky od skpin, které neznám a říkala jsem si, že by už nemuselo být něco, co znám, ačkoli to video není ještě ani v půlce, ale co se nestane? If you do od GOT7. Pak další od K.A.R.D ... Ta další, kterou ani neznám mi přišla teda šílená.
Od 4:38 - jsem ještě 7 z 21 písniček znala. Zjistila jsem, že jednu z nich jsem určitě slyšela na spotify a mezi pár posledními bylo pár písniček od DAY6, které jsem poslouchala před pár dny.


No každopádně tuto challenge jsem splnila. Nezpívala jsem, ani netancovala a tak. Prostě splnila, ale na začátku jsem začala lehce "kňučet" :D Protože hned první písničku jsem prostě znala a pak jen další a další... jak jsem psala na začátku.

VIDEO


Narazila jsem na to video víceméně náhodně a hned jsem u toho začala psát tento článek. Já se opravdu moc omlouvám těm návštěvníkům, co jim K-pop nic neříká, neposlouchají ho a nezajímá je. Já mezi tyto lidi dřív také patřila, ale teď jsem docela BIG FANS, takže promiňte :D


Tak ahoj Usmívající se
SIMIX

K-pop | my favourite - GOT7 #2

13. července 2017 v 16:14 | Simix |  * K-pop *

Druhá část zmiňovaného článku je tu :)

Dvě videa za jeden den - 8.7.2017

10. července 2017 v 15:15 | Simix |  ¤ My videos ¤
Tak aby se neřeklo, že píšu jen o K-popu, tak zmíním něco o mých dvou nových videích. Ehm... kde je mimochodem korejská hudba a to v prvním i v druhým videu, ačkoli jsou tématicky zcela odlišná.
Nevinný

První video je video, které mám natočené a dokonce sestřihané velice dlouho. Přibližně měsíc a půl? Skoro dva měsíce. Je to video z našeho posledního zvonění. Jak je v samotném videu zmíněno, chtěla jsem přidat ještě sestřihy z naší třídy, které jsem během těch čtyřroků na SŠ natočila... video z vodáku ze čtvrťáku, video z lyžáku ze druháku, výlet do Sedmihorek a podobně, ale z důvodu, že jsem používala amatérský program, ještě amatérštější než teď, tak se vyskytla chyba. Začala jsem stříhat jinde, což jsem možná zmiňovala. Sestřih nakonec teda není a pravděpodobně ani nebude. Nemám totiž uložená ona videa, z kterých bych to sestříhala. Musela bych z url odkazů z youtube konvertovat videa na videa, která bych si uložila do PC. (Nebo jak to naspat více chytře?).
Táhlo se to dlouho, než jsem zveřejnila toto video a to hlavně kvůli učení na maturitu a kvůli tomu, že způsob, kterým jsem stříhala videa bral moc wifiny a doma to rodinným příslušníkům samořejmě vadilo (aneb wifina jako živá voda).
Teď už stříhám ale jinde a video jsem mohla ještě kapku poupravit.
Jak jsem zmiňovala, že je zveřejněná korejská hudba... je od GOT7. Prostě best group of Kpop for me. (I'm sorry).

VIDEODruhé video je docela šílené a dalo mi o něco více práce, protože jsem musela zapracovat i na zvuku zvlášť, co jsem nikdy nedělala, takže je to takový první pokus. Jak jsem začala stříhat jinde, poskytlo mi to více možností a objevila jsem i pár stránek, kde se dá dobře konvertovat video na samotnou hudbu /pouze zvuk/ a tak. Pro toto video to bylo potřeba. Je tam možno slyšet i dvojhlas. Přemýšlela jsem, zda ho mám vůbec sdílet a nenechat si ho jen pro sebe a zkusit časem zapracovat na něčem jiném a třeba lepším. Píseň je korejsky, což je pro českého dvojnožce, jako jsem já o něco těžší a přišlo mi to i docela falešné. Když jsem však video zrychlila a tím zvýšila i výšku hlasu, líbilo se mi to víc. To však přidalo na šilenosti videa. Řekla jsem si... tak proč ne, pro srandu to zveřejním, nebude to první video, kterým bych se mohla ztrapnit. Zkusím reakce lidí, počítám se vším. Riskla jsem to a je to tu :D Ale jako docela se mi to líbí. Ale přijde mi to přece jenom šílené... třeba to je jen pocit, který mám, protože nevím, co na to řeknou ostatní :D

VIDEO


A příště snad i něco nekorejského. Už dva měsíce v duchu Koreje (přijdu si šíleně, když vím, že tento styl není tady tak rozšířen a návštěvníci mého blogu poslouchají většinou spíš jiný styl... jako já dřív... ne že bych neposlouchala stále něco jiného :D).
Každopádně v plánu mám video, co nebude mít s Kpopem a touto zemí nic společného. Snad.

Tak ahoj.

K-pop | my favourite - GOT7 #1

6. července 2017 v 16:13 | Simix |  * K-pop *
Tak jsem poznala už více skupin, co se K-popu týče. Teda spíš takhle... zjistila jsem, že jich je neuvěřitelně velké množství a slyšela jsem od nich pár písniček, ale spíše se pohybuji v tom, co jsem si oblíbila již na začátku. Ale i u nich zjišťuju, že je toho víc, než jsem čekala.
Na počátku, kdy mě do toho H. vtáhla, jsem si řekla, že si projedu skupiny, které mi doporučila, pěkně popořadě, abych v tom neměla zmatek. Skupiny mají více jak tři členy a pokud jsem v tom chtěla mít nějaký systém a vědět o kom H. mluví, když mi konkrétně o někom z nich něco říkala nebo chtěla vědět, kdo se mi z nich líbí víc (a psát časy a popisovat je, bylo na dlouho), musela jsem začít jednou skupinou a sledovat jejich videa a poslouchat jejich písničky nějaký čas a pak přestoupit k dalším. Začala jsem, jak už jsem možná psala dřív, s GOT7 a těch videí a písniček je fakt dost, takže to trvalo víc jak týden a já si je oblíbovala víc a víc. A věřte, ještě jsem neviděl ani zdaleka vše. Když jsem si končně řekla, že bych teda mohla pokročit dál, vrhla jsem se na BTS, ačkoli první písnička, kterou mi H. poslala, byla od nich. Pak mi poslala ještě B.A.P a EXO, ale k těm jsem se popravdě dosud pořádně nedostala. Jako na pinterestu sice nástěnku, která nese název EXO a B.A.P mám a také pár dalších, jako INFINITE a PENTAGON a možná něco dalšího, ale neponořila jsem se do toho jako do GOT7 nebo BTS, hlavně teda do GOT7. Zkrátka za sebe mohu říct, že čím jsem začala, to mám radši. Jako stává se i, že člověk najednou objeví něco, co ho nadchne víc, než to předtím, ale já to mám takto.

Korejské písničky s anglickými slovy.

Třeba nedávno, jak jsem byla tak nějak na blogu docela aktivní (slovo nedávno není už tak aktuální, protože tento článek píšu už tak týden a pokud budete rozklikávat každé slovo, kde je nějaký odkaz, budete u toho taky dost dlouho), jsem narazila na několik blogů s K-popem a najednom mě nadchla třeba písnička od SEVENTEEN - Don't wanna cry.

Tak před třemi roky jsem měla spotify a spolužák Š. mě namotivoval k tomu se k němu opět vrátila. Navíc se objevil můj pohřešovaný tablet, takže jsem si ho tam stáhla, protože v mobile už nemám tolik místa :D
No a čím jsem nezačala? K-popem a nemohla jsem se od toho několik dnů odtrhnout a utvrdila jsem si to, že těch skupin je opravdu hodně. A dost se mi zalíbila například skupina K.A.R.D.
Poslední dva dny jsem ale spíš poslouchala takové ty známe západní zpěváky jako Justina Biebra, Alana Walkera, Miley Cyrus.... spotify je plný pěkný hudby a člověka to docela pohlcuje. Tedy aspoň mě.

Vidím to tak, že tento článek bude bohužel docela dlouhý, protože až teď se teprve dostávám k tomu, k čemu jsem chtěla.
tak v celém článku... a jak tak nad tím přemýšlím udělám to na několik částí. :D

V článku pod různými slovy budou "ukryté" odkazy na různá videa a písničky.