K-pop | my favourite - GOT7 #1

6. července 2017 v 16:13 | Simix |  * K-pop *
Tak jsem poznala už více skupin, co se K-popu týče. Teda spíš takhle... zjistila jsem, že jich je neuvěřitelně velké množství a slyšela jsem od nich pár písniček, ale spíše se pohybuji v tom, co jsem si oblíbila již na začátku. Ale i u nich zjišťuju, že je toho víc, než jsem čekala.
Na počátku, kdy mě do toho H. vtáhla, jsem si řekla, že si projedu skupiny, které mi doporučila, pěkně popořadě, abych v tom neměla zmatek. Skupiny mají více jak tři členy a pokud jsem v tom chtěla mít nějaký systém a vědět o kom H. mluví, když mi konkrétně o někom z nich něco říkala nebo chtěla vědět, kdo se mi z nich líbí víc (a psát časy a popisovat je, bylo na dlouho), musela jsem začít jednou skupinou a sledovat jejich videa a poslouchat jejich písničky nějaký čas a pak přestoupit k dalším. Začala jsem, jak už jsem možná psala dřív, s GOT7 a těch videí a písniček je fakt dost, takže to trvalo víc jak týden a já si je oblíbovala víc a víc. A věřte, ještě jsem neviděl ani zdaleka vše. Když jsem si končně řekla, že bych teda mohla pokročit dál, vrhla jsem se na BTS, ačkoli první písnička, kterou mi H. poslala, byla od nich. Pak mi poslala ještě B.A.P a EXO, ale k těm jsem se popravdě dosud pořádně nedostala. Jako na pinterestu sice nástěnku, která nese název EXO a B.A.P mám a také pár dalších, jako INFINITE a PENTAGON a možná něco dalšího, ale neponořila jsem se do toho jako do GOT7 nebo BTS, hlavně teda do GOT7. Zkrátka za sebe mohu říct, že čím jsem začala, to mám radši. Jako stává se i, že člověk najednou objeví něco, co ho nadchne víc, než to předtím, ale já to mám takto.

Korejské písničky s anglickými slovy.

Třeba nedávno, jak jsem byla tak nějak na blogu docela aktivní (slovo nedávno není už tak aktuální, protože tento článek píšu už tak týden a pokud budete rozklikávat každé slovo, kde je nějaký odkaz, budete u toho taky dost dlouho), jsem narazila na několik blogů s K-popem a najednom mě nadchla třeba písnička od SEVENTEEN - Don't wanna cry.

Tak před třemi roky jsem měla spotify a spolužák Š. mě namotivoval k tomu se k němu opět vrátila. Navíc se objevil můj pohřešovaný tablet, takže jsem si ho tam stáhla, protože v mobile už nemám tolik místa :D
No a čím jsem nezačala? K-popem a nemohla jsem se od toho několik dnů odtrhnout a utvrdila jsem si to, že těch skupin je opravdu hodně. A dost se mi zalíbila například skupina K.A.R.D.
Poslední dva dny jsem ale spíš poslouchala takové ty známe západní zpěváky jako Justina Biebra, Alana Walkera, Miley Cyrus.... spotify je plný pěkný hudby a člověka to docela pohlcuje. Tedy aspoň mě.

Vidím to tak, že tento článek bude bohužel docela dlouhý, protože až teď se teprve dostávám k tomu, k čemu jsem chtěla.
tak v celém článku... a jak tak nad tím přemýšlím udělám to na několik částí. :D

V článku pod různými slovy budou "ukryté" odkazy na různá videa a písničky.


1. GOT7 (yt channel)

Got7 je moje nejoblíbenější skupina, která se logicky skládá ze sedmi členů. GOT7 však předcházela skupina o dvou členech. Tato skupina se jmenovala JJ Project. Členy totiž byli Park Jinyoung a Im Jeabum (JB). V roce 2009 se stali účastníky kurzu JYP Entertainment, což je jihokorejská zábavní společnost založena v roce 1997 (rok mého narození, heh). Založil ji Park Jinyoung, což není ten samý člověk, který byl členem JJ Project, pouze shoda jmen. JYP Entertainment působí jako nahrávací společnost, talentová agentura a hudební vydavatelství. Sdružuje hudbení skupiny jako 2AM, 2PM, DAY6, Twice a právě JJ Porject a GOT7, ale i další...
V roce 2012 dostali Jeabum a Jinyoung roli v Dream High 2, což jsem popravdě ještě neviděla. 3. února bylo oznámeno, že budou debutovat jako chlapecká skupina.
První single JJ Projectu byl Bounce v květnu 2012. Dalším singlem byl NaNaNa. Popravdě tyto songy se mi příliš nelíbí, ale nic se nemění na tom, že jsou prostě dobrý :D A ještě jsem našla Hooked. Zpívala to i celá skupina GOT7 - video. Vlastně většinu těch písniček.
V roce 2013 hráli ve When a man falls in love, to jsem také neviděla.
V letnu 2014 debutovali jako GOT7, kdy se k Jinyoungovi a JB přidali další členové: Mark Tuan, Jackson Wang, Choi Youngjae, BamBam (Kunpimook Bhuwakul - všichni ho znají ale pod jménem BamBam, málo kdo by si to pamatoval) a Kim Yugyeom.
Skupina je známa i svými akrobatickými kousky, které se ale nevyskytují pokaždé. Nejvíce to můžeme pozorovat u Marka a Jacksona, ale i třeba JBho...
Na wikipedii je psáno, že se pustili do Japonského trhu se singlem Around the world a o měsíc později se vrátili do Jižní Koreje, aby vydali své první celovečerní album Identify: (taková officiálnjěší videa jsou tučně)
Stop stop it + crazy verze
Gimme
Take my hand /순이 가/
Magnetic - /너란 Girl/
Just tonight /그냥 오느밤/
Turn up the music -/볼륨을 올려줘/- video, co se dá otočit o 360°, wow!!
Album Got it? - první místo na Billboard World Albums Chart a druhé místo na grafu Gaon Album Chart.

Musím přiznat, že jsem něco ještě ani neznala... docela dost toho neznala :D
V roce 2015 to bylo alum "Mad" a "Just right" a další...

Mad:
Track List:
01. 니가 하면 -(If You Do) *Title + ještě jedno video
02. 손들어 (Put Your Hands Up) - další 360° video ( + další video)
03. 느낌이 좋아 (Feels Good)
04. GOOD
05. 눈이가요 (Chimpunk verze), (Eyes on You) - 3D verze písničky (setkala jsem se s tím jen u Kpopu, stejně tak s 360° videi.)

04. 니가 하면
05. 손들어
06. 느낌이 좋아
07. GOOD
08. 눈이가요
09. Tic Tic Tok
10. 니가 하면

Just right:
Track List:
01. 딱 좋아 - (Just right)
02. 보름달이 뜨기 전에 - (Before the Full Moon Rises)
03. 온몸이 반응해 (My whole body is reacting/my reaction)
04. Nice
05. Mine
06. Back To Me

V roce 2016 to bylo album Moriagatteyo:
1. Shaking the world
2. Yo Moriagatte yo
3. Got ur luv
4.Laugh Laugh Laugh (+ dance practice)
5. Be my girl
6. Around the world (+ dance practice)
7. Love train
8. Jibberish ( heh :D ) + ještě jedno video
9. O.M.G.
10. Angel
11. Stay (strašně se mi líbí, jak tam Jackosn zpívá např. čas 0:27 - 0:32 nebo 4:23-4:28, jsem u něj zvyklá jen na rap a toto je takové ... aw :3 sladké. Ani u Marka a BamBama nejsem zvyklá na zpěv) - překrásné podle mě! Jako jsou třeba i krásnější, ale prostě.. krása :)
12. So lucky
13. Girls Girls Girls (Japanese ver.)
14. "A" (Japanese ver.)
15. Stop stop it (Japanese ver.)
16. Just right (Japanese ver.)

Dalším albem je:
Flight Log - Celý příběh (video) !!! !!!

Full album: Flight log: Departure (trailer)
Track List:
01. Fly *Title
02. 못하겠어 - (I can't)
03. 빛이나 - (See the light)
04. Fish
05. REWIND /dance/
06. Beggin on my knees
07. Something Good (sing)

Full album: Flight log: Turbulence (trailer)
Track List:
01. skyway (další video, další, dance)
02. 하드캐리- (Hard Carry) - teď když zjišťuju, co přesně i zpívají to začíná sedět
03. Boom x3 (dance)
04. Prove It
05. 노잼 (No Jam)
06. HEY
07. Mayday (+ video)
08. My Home (jednou jsem si pustila video, které je skryté zde pod slovy "My Home" a nevěděla jsem, že je ve 360° a přišlo mi to strašně divné- až před pár dny jsem si s tím začala tak nějak pohybovat a sledovat členy postupně- JB více méně jediný u toho postávání netancuje- jako by byl smutný a nebo příliš vážný). + ještě jedno video
09. Who's That + ještě jedno (jako jo, říkám si, že kolikrát zpívají na playback nebo tak něco a na hodně videích to tak i vypadá, ale tady spíš ne. Spíš většinou tam, kdei hodně tančí, nevím.) + ještě jedno video - kluci jsou tam zase v dobré náladě a lehce blbnou, jen JB mi přijde zase dost vážný.
10. 만약에 (If)
11. 아파 (Sick)
12. 니꿈꿔 (Dreamin') - od 1:42 do 2:36 mě to docela pobavilo :) Pak ještě docela od 2:55 do 3:01 ... ale vám to třeba vtipné vůbec připadat nebude. :)
13. Let Me - Jackson na začátku zase více méně zpívá ... docela nezvyk. :3 A po něm Mark.. taky :3a od 0:45 BamBam... pokud se toto nepočítá do rapování :D No je to asi něco mezi zpěvem a rapováním asi :D Tito tři totiž v této skupině především rapují. A Yugyeom od 1:16 ... no zase je to něco mezi tím rapam a zpěvem asi, ale více méně, on jenom zpívá, nerepuje a toto mi připomíná rap (co to zase píšu za blbosti, viď? :D). Ale je to spíš rap :DD
+ takové kvalitnější pěknější video

Track List:
01. Never Ever *Title (+ verze se změnou hlasu v mikrofonu - Jinyoung mi teď přijde takový vážný, ten mi přišel vždy už od začátku a BamBam tam umřel smíchy, dance practice, verze poslepu - Jackson se ani nesnaží :D, verze při vaření - jak se věnují tomu dortu a pak třeba nestíhají mikrofon nebo si ani neuvědomí,že jsou na řadě :D, od 5:50 do 6:57 rychlejší verze :D a moje video
02. Shopping Mall
03. Paradise
04. Sign
05. Go Higher
06. Q
07. 양심없이 (Don't Care)
08. OUT (+ video)

A když už jsem myslela, že máme všechna alba za sebou, tak jsem objevila toto: Hey Yah (16.11.2016, japonsky)
1. Hey Yah
2. Never stop (jen audio)
3. Let me know (audio)

Kdo ví, kolik těch alb ještě mají, ale už toho nechám... je toho přehnaně. Jako myslím, že ještě třeba něco najdu, ale už vás tím nebudu zatěžovat :D :D Ono, tento článek je i dost přehled jako takový pro mě samotnou :D

Nejnovější:
12.3. 2017 - Never ever
1. 4. 2017 - Paradise
22.5. 2017 - My swagger
A předpokládám, že brzy vyjde Meet me (+ video)
Novinky bych zveřejňovala v jiných a kratších článcích.

Členi předtím a dnes - video.
Členové mají sedm přívěsků, každý člen má přívěsek se svým symbolem/znakem. - video, lépe vysvětlené video
Umí se pěkně provokovat - video.
video

Zajímalo mě, jak to vlastně vzniklo... když prvně bylo JJ Project, jak se spojili do GOT7...
Video

Měla jsem tento článek rozepsaný víc jak týden a už byk příliš dlouhý, takže jsem ho musela rozdělit na dvě části.
V druhé části je charakteristika jednotlivých členů.. vyjde brzy :) Možná je to nakonec i lepší na víc částí. Ještě na víc, než jsem čekala. Původně jsem myslela, že všechny své oblíbené skupiny z K-popu shrnu do jednoho článku a ono ne. :D
Takže tento článek je hlavně o písničkách a albech.
Jsem zvědavá, kdo si to poslechne vše. Pochopila bych, kdyby ne, je to na vás, ale určitě si zksute něco poslechnout :)
Do ničeho nejste však samozřejmě nuceni.

Pro tento článek by to bylo teda asi vše a brzy teda další.
(To vypadalo, že jsem nebyla zase dlouho aktivní, ale pracovala jsem na tomhle :D :D )

Tak zatím ahoj, Vaše Simix!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~*~Janii~*~ ~*~Janii~*~ | Web | 7. července 2017 v 18:10 | Reagovat

Mě tento styl hudby bohužel nic neříká :(

2 Simix Simix | Web | 7. července 2017 v 18:36 | Reagovat

[1]: Mě taky dřív neříkal, takže to chápu :)

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 7. července 2017 v 21:28 | Reagovat

Je pravda, že já tomuhle stylu stále nějak moc nepodlehla, ale tvoje články mě zajímají :-) vždycky se dozvím něco nového... navíc ta hudba se mi i celkem líbí :-) navíc se mi líbí, že je do toho zakomponovaný i tanec...
Těším se na další článek :-) je vidět, že sis s tím opravdu dala tu práci :-) a to se cení! Určitě si nějaké songy poslechnu... to já jsem vždycky zvědavá... jako asi se neposlechnu úplně všechno, ale některé určitě! :-) Díky za tipy :-)

4 Simix Simix | Web | 7. července 2017 v 22:19 | Reagovat

[3]: To jsem ráda :)

5 Nikys Nikys | Web | 9. července 2017 v 19:39 | Reagovat

Ja tedy posloucham trosku neco jineho:D ale to nic nemeni na tom, ze si nejake pisnicky zkusim poslechnout :)

6 Simix Simix | Web | 10. července 2017 v 19:59 | Reagovat

[5]: OK :)

7 DorothyMow DorothyMow | E-mail | 19. července 2017 v 0:25 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170718

8 Arleneaxona Arleneaxona | E-mail | 22. července 2017 v 2:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

9 Arleneaxona Arleneaxona | E-mail | 22. července 2017 v 16:50 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

10 Arleneaxona Arleneaxona | E-mail | 22. července 2017 v 22:02 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

11 Flossielor Flossielor | E-mail | 25. července 2017 v 22:31 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama