Minulost vs. budoucnost

30. září 2017 v 20:20 | Simix |  *Mini Diary*


Poslední dobou mi přijde, že věci, které se mi v minulosti staly, byly nebo jsou jen pouhým snem, že se vůbec vlastně asi opravdu nestaly. Ještě nedávno jsem si pamatovala, ale teď jakoby všechno z minulosti byla jen mlha nebo pouhé útržky v mlze. Jako bych žila jen přítomností... a budoucností. Jakoby minulost vlastně ani nebyla. Moje živé vzpomínky někam zmizely. Kdyby někdo chtěl, abych jim převyprávěla tu a tu událost, řekla bych možná jen jednu situaci ze sta. Možná taky ne, možná víc. Vlastně bych pomalu ani nevěděla, jestli to byla skutečnost, nebo pouhý sen.

Nikdy jsem nechtěla na nic zapomenout. Ani maličkosti. Proto si už od malička, asi od třetí třídy, píšu deníček. Už mám několikátý. Přišlo asi období, kdybych si mohla pár z deníků přečíst a připomenout si. Nebo nechat v mlze? Třeba někdy později. Jako samozřejmě, že si pamatuji...něco, to by bylo jako nemít identitu. Znám svůj život.

Takhle jsem se podívala do zrcadla, usmála se a vyplázla na sebe jazyk. Jen tak. Prostě jen tak. Uvědomila jsem si jednu věc, na kterou jsem dávno zapomněla. Vzpomněla jsem si na velkou rýhu přes celou šířku mého jazyka a řekla jsem si, že to nemůže být ani možné, že jsem tam vůbec někdy nějakou měla. Vzpomněla jsem si na to, že jsem asi před víc jak rokem neměla sice rovnátka, ale oblouček na horním patře. Bolelo to. Byli jsme na horách na chalupě a já jedla jen krupičnou kaši a ležela, jak to první dva dny bolelo. Šišlala jsem. To je jenom příklad. Nevzpomněla jsem si na to dlouho... na tu drobnost.

Hodně lidí říká, že čas utiká a že tohleto a támhleto strašně rychle uteklo. Také jsem to tak dřív vnímala. Teď to spíš vnímám tak, že to uteklo tak jak mělo. Ani ne rychle, ani ne pomalu, ale že to bylo prostě už docela dávno. Kdo ví, jak to budu vnímat dál?Posledních pár dnů chtěl jeden člověk, kterého znám sotva týden, abych mu napsala něco konkrítního o své minulosti. Proč bydlím tam, kde bydlím, proč nebydlím tam, kde by jiní bydleli. Nechtěla jsem mu to napsat a ani nenapsala. Proč? Z části proto, že mu do toho nic není, z části proto, že jsem si nemohla nějak vzpomenout. Vlastně, kdyby se nezeptal, skoro se mi to ani nevybaví. Ještě před rokem bych o tom dovedla živě vyprávět. Už jeto ale pryč.Ne, že bych zapomněla, co se celý můj život dělo, nebo na nějaké lidi, to vůbec, ale už se prostě odehrávají jiné věci a to, co bylo, je to v mlžné představě. Třeba se mi to časem opět více vybaví. Možná po přečtení mých zápisků v deníku, protože jsem schopna psát dost detailně. Ale jakoby s čím dál více zážitky a věcmi, které poznávám, se všechno ostatní dávalo do hustší mlhy. Jakoby ty nové věci vytlačovaly ty staré. Možná se tomu říká čas a možná špatná paměť :D A možná je to jen tím, že teď spíš myslím mnohem více na svou budoucnost než minulost. Na to, že zítra jedu už na kolej, na to, že jsem na seznamováku poznala plno lidí a znova se s nimi uvidím, na to, že budu vysokoškolačka, že to v pondělí začne a že si budu muset zvyknout na něco nového. Zorientovat se tam, kde to neznám. Jakobych začínala opět nový život. Prostě co se stalo, ať už krásné nebo špatné, nechat za sebou. Žádné myšlenky o tom, že čas utíká a já starnu a jdu na vysokou. Nikdy jsem neměla moc ráda změny, loučení, odcházení, ale asi jsem na to připravená víc, než kdy jindy. Myslím na to, co bude, ne co bylo, jako dřív. Možná se jen těším na vysokoškoský život a vytlačuji to staré. Možná nakonec budu na minulost ještě ráda vzpomínat. (Na nějaké věci ani nepochybuju.) Akorát ...těším se na to, co mě čeká... ale klid milý čase, utíkej ladně, utíkej v klidu, pomalu a tiše. Všechno má svůj čas. :) Už lehce myslím na práci s dětmi, na cestování a podobně. Třeba až to všechno přijde, budu zklamaná, ale třeba ne. Třeba vše bude fajn. (Pozitivita je velice důležitá).

Možná je to jen takové období, ale je lepší se na něco těšit, než truchlit nad tím, že něco, co bylo, už není. Jak jsem to mívala někdy dřív. Když se člověk má na co těšit, nemyslí na to, jak ten čas utíká rychle, možná i naopak.

Vše, co jsem tu naspala. Nevím jistě, jestli je to tak všechno správné, ale já jsem prozatím docela spokojená.
Taky jsem nechtěla těmito slovy a větami říct, že odepisuju lidi, které jsem znala dřív, nebo které znám delší dobu. Naopak, jsem zvědavá na budoucí dny s dotyčnými, pokud budou společné, pokud se nepřeruší kontakt. Toto by mi bylo dřív asi mnohem víc líto, než to beru teď. Ještě nedávno. Zkrátka jsem asi otevřená novým věcem a dnům. Lidi se mění. Když jsem v deváté třídě brečela, že nechci odejít. Bála jsem se změny, nových věcí. Strach z toho, co mě čeká. Byla jsem na něco zvyklá a možná jsem se cítila tak i víc bezpečně. Zpětně vím, že je to správné a že člověk musí jít dál. Možná jsem jen odvážnější. Nové věci přináší nové zážitky, nové problémy, nové překážky, nové hledání směru, cesty.Plno z vás to má tak, jako jsem to měla dřív já, ale chci říct, nebojte se. Nebojte se nových lidí a věcí. Jste na nové škole? Přistěhovali jste se do nového města? Máte blbý pocit, že něco opouštíte... taky jsem měla.
Ok ... začala hrát písnička

Christina Perri - A Thousand Years

a já začala vzpomínat. Kdybych psala tag o písničkách a byla otázka, jaká písnička tě přiměje vzpomínat, tak asi tahle.
Ale i tak...

SIMIX
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jull Šebková Jull Šebková | Web | 1. října 2017 v 14:44 | Reagovat

Vím, co tím myslíš a i já to tak mám. Poslední dobou si vzpomínám na maličkosti, na které jsem dávno už zapomněla. No, řekla bych, že je to prostě přirozený. :D

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 2. října 2017 v 13:06 | Reagovat

Já nevím, ale občas mám pocit, že jsme si opravdu v něčem hodně podobné... nebo že máme ty myšlenkové pocity a myšlenkové pochody stejné... samozřejmě ne úplně stejné... to by ani nešlo :-)
Ale naprosto ti rozumím jak to myslíš a nebo co prožíváš :-) u mě je to teď jak na houpačce...
Změny přicházejí, všechno se mění, není čas plakat nad tím, co bylo... člověk se musí dívat dál a děkovat za to, co se mu naskytne :-) za to, co ho čeká a i když to třeba nebude lehké, musí to přijmout a jít dál :-) posunovat se... měli bychom být otevření novým možnostem, novým zážitkům a nežít v minulosti...
Vzpomínky jsou krásné, ale jsou to jenom vzpomínky... nemůžeme nima žít.
Co se týká toho vyzvídání od někoho neznámého, vůbec se ti nedivím, že jsi mu to nenapsala. Nebyla bych jiná... nikomu do toho nic není... je to tvoje osobní věc, kterou můžeš říct/napsat komu chceš... a nebo nemusíš vůbec...
Budu držet palce ať jsou všechny změny a nové věci které tě čekají příjemné... ať se ti daří <3 a hlavně s úsměvem, dívat se dopředu :-) ale to sama dobře víš :-)
Měj se krásně <3

3 nika nika | Web | 2. října 2017 v 20:06 | Reagovat

Jo, rozumím ti. Ale je lepší myslet na tu budoucnost. I když, nejlepší je přemýšlet o přítomnosti. O tom, co je teď. Minulost je minulost, přemýšlet o ní je občas hezký a občas smutný, ale nemělo by se to přehánět za žádných okolností. A vzpomínky blednou, to je normální. Nahrazují je novější, živější. Je dobře, že takhle bereš tu změnu. Je smutný něco opouštět, ale je to součástí života. Vejška bude určitě super, tak pak napiš, jak jsi začala. Hodně štěstí! :)

4 Simix Simix | Web | 6. října 2017 v 15:23 | Reagovat

[1]: Asi ano :D

[2]: No jasný no :)
Jojo, děkuji moc <3

[3]: Přesně tak :) Určitě, děkuji :)

5 Charleskayat Charleskayat | E-mail | Web | 23. října 2017 v 15:48 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama