Listopad 2017

Nové video s myšlenkama

26. listopadu 2017 v 15:15 | Simix |  ¤ My videos ¤
Poslední dobou dost přemýšlím o tom, kde a jak se cítím příjemně a dobře, čemu se ráda věnuji,co se mi vlastně líbí, kde ráda trávím čas apod.
O tom přímo psát dneska nechci, jde především o to zmíněné slovo PŘEMÝŠLÍM a celkově myšlenky. Před pár dny jsem zveřejnila video, které se týká právě myšlenek. Říkala jsem si, že je dobrý nápad nějaké takové video natočit. Na druhou stranu i to, že plno lidí si může říkat, že mé mylšenky jsou blíznivé, šílené, případně dětinské, netuším jaké všechny možné. Zkrátka myšlenky patří do té jedné jediné hlavy a netřeba je vysvětlovat. Jsou jen vaše... I přes to všechno jsem to video vytvořila a zveřejnila.

Častokrát se topím v myšlenkách, mám hlavu plnou myšlenek. Nějaké mylšenky a pocity, co mi proběhly hlavou nedávno, jsem využila právě ve videu.
K nápadu mě myslím přivedl takový notes, sešit, deník, který jsem si nedávno koupila se spolužačkou v papírnictví. Na deskách toho notesu je napsáno: Každá cesta má smysl... lapač nápadů, kreseb a myšlenek. Několik myšlenek a nápadů, které jsem si do tohoto deníku napsala, se vyskytuje ve videu.


Míváte podobné myšlenky?

Mějte se!
S.

Jak se správně naladit na další roční období?

19. listopadu 2017 v 13:06 | Simix |  *Vlastní témata*
Každé roční období v sobě ukrývá negativa i pozitiva a každému se víc libí jiné období. Nebo možná ne? Já třeba posledních pár roků mám ráda všechna.
O tomto všem jsme si psali, nebo já psala, ve článcích před několika roky, pamatujete?

Záprory ročních období | Klady ročních období

V tomto článku bych se spíš chtěla zaměřit na to, jak je někdy těžké se pocitově... zkrátka se naladit na období, co přišlo, nebo přichází. Na tu atmosféru. Plno lidí to neřeší a plno dalších to má hodně pdoobně, jako já. U některých to přijde samo už jen tím, jak to vypadá všude kolem u jiných to jde pomaleji.

Tento článek bych možná ani nepsala, ale sama si to chci trochu v hlavě urovnat. Jsem se zasekla někde v podzimu a možná by bylo dobré se už odrazit a naladit na zimu a pomalu i Vánoce. Přece mi jen něco říká, že je ještě docela brzy, ale dnes u nás dokonce sněžilo. Navíc v plno městech, obchodech už je mžné vidět vánoční dekorace a zboží. Je to většinou uspěchané, ale člověka to docela nutí myslet na Vánoce, ale v mém případě, má jakýsi blok. V myšelnkách si otvírám obrázky padajícího barevného listí, podzimní oblečení, různé svetříky a jiné kusy, teplé nápoje jako třeba horkou čokoládu, čaj, kakao, cappuccino,... po nějaké hezké podzimní procházce pak v teple u nějakého takového nápoje něco číst.
Zkrátka něco takového:


Jak už jsem psala v nějakém předchozím článku nedávno, s podzimem si spojuju i nějaké to mystično, strašidelno...


No zkrátka tak ... a k podzimu mám přiřazený i určitý styl hudby:


A nějak ten podzim ještě nemůžu dostat z hlavy. Ačkoli tento týden jsem už začala přemýšlet nad vánočními dárky pro blízké a už jsem něco i objednala. Brácha mě v pátek vytáhl i nějaké dárky nakupovat. Na náměstí byly i trhy řemesel/řemelné trhy. Se spolužačkama jsme si ve středu kupovaly punč na náměstí u stánku a dnes ráno dokonce sněžilo... prostě takové to znamení zimy a Vánoc, což by mi možná mohlo trochu pomoci se naladit na tuto atmosféru, ale nějak se v myšlenkách nechci pustit ještě toho podzimu. Asi nejsem ještě dostatečně nabažená, nasycená...
Podzi mi připomíná i seriál The Walking Dead, horory, vlastně možná i film If I stay... ani si teď nejsem jistá proč, je tam podzim? Spíš zima, ne? Už nevím, neviděla jsem to dlouho.

Taky mám chuť fotit podzimní fotky na instagram a stejně mám pocit, že tam ještě něco podzimního chybí. A to jsem tam dneska už přidala fotku zasněženýho okna, no pardon?

Jak to máte Vy s naladěním? Jste ještě v podzimu nebo již v zimě?


Chtěla jsem v tomto článku hned pokračovat se zimními obrázky a s tím, co mám ráda na zimě a jaké písně si s tímto obdobím spojuji, ale myslím, že to přece jenom nechám na později :) Ono to ještě přijde :) Nechám ten podzim ještě chvilku "spát". Ono to naladění na zimu a Vánoce ještě přijde... ještě tak týden to nechám ...
Smějící se Nevinný

Možná se docela osvobodím tím, že napíšu tento článek, že se vypíšu... ať už zima nebo podzim... je to krásné... je třeba si na tom najít to krásné, jinak bychom museli být pořád v depkách :)

Vaše podzimně naladěná Simix!


K-pop | BTS

10. listopadu 2017 v 17:51 | Simix |  * K-pop *
Poznámka na začátek: Tenhle článek mám rozepsaný už tak půl roku, tak jsem ho jen dodělala... ani nevím, co jsem v něm pořádně psala... ! Rozhodně vím, že pod slovy některých písniček jsou odkazy na dané písničky a videoklipy (někam jsem přidala takové šipečky)

Po měsíci!

5. listopadu 2017 v 22:12 | Simix |  *Mini Diary*
Ačkoli se ozývám po měsíci, stále žiju, stále jsem blog nezavrhla.


Po měsíci vysoké školy se toho moc nezměnilo. Stále mi to přijde lehce jak

o sen. Vysoká škola? Jáj!
Když takhle sedím v MHD, napadají mě zpětně tyto myšlenky- Jestli to není všechno náhodou sen. Možná je to proto, že jsem nikdy dřív mhádečkem moc nejezdila, protože odtamtud, odkud pocházím trolejbus nejezdí. Autobus ano, ale většinou chodím po tom městě spíše pěšky. A možná mi to pořád přijde jako něco nového a neuvěřitelného. Nebo nevím. Každopádně nemohu říct, že bych nebyla zatím spokojená. Dobrý kolektiv stále přetrvává a škola je stále v pohodě. Uvidíme, jaké bude zkouškové, které se blíží.

Možná jen jedna věc se změnila. Od seznamovacího kurzu /seznamováku/ a nástupu na vysokou školu jsem chtěla být ve společnosti všech těch, co jsem poznala. Když jsem měla být jen chvilku sama, vyhledávala jsem společnost někoho z nich. Nezvládla jsem se na nic soustředit. Připadala jsem si dost extrovertně.
Posledních pár dní na mě spíš padá chuť být chvíli sama. Udělat si čas sama na sebe, věnovat se sama sobě. Dělat věci, co jsem dřív dělala - blog, seriály, psaní více deníku, čtení apod. Čeho je moc, toho je příliš. Padla na mě introvertní chvilka. Nevím na jak dlouho. Čeho je moc, toho je příliš. Vlastně tak přemýšlím, zda jsem extrovert nebo introvert. Možná něco mezi tím a nebo potřebuju od každého trochu. Samotu i společnost. Lepší je to nějak střídat. Nechci všechny, co jsem tu a na seznamováku poznala, zavrhnout a přijít o dobré kamarády. Mám je ráda a myslím, že oni mě taky. Potřebuju ale i chvilku osobního volna, jako teď :) (Byla by škoda, kdybych pak měla všech plné zuby, to bych pak nebyla ráda.)


Vychutnávám si podzim. Je to takové pochmurné a deprimující období, ale je na něm i něco krásného. Barevné listí, teplé čaje, kávy, čokolády, kapučínka (někdy nevím, jak se to přesně píše, takže pro jednou tak, jak se to vyslovuje), zabalení v dece, já nevím, co všechno. Podzim mi trašně připomíná The Walking Dead, který má zase nové díly.
Celkově každé období má na sobě něco krásného. Plno lidí mluví už o Vánocích, ale já nespěchám. Až to přijde, tak to přijde. Prvně si chci vychutnat krásy i negativa podzimu a pak to samé u zimy a Vánoc.

Jak jsem se tak vrátila zase od společnosti ke své maličkosti, začala jsem zase víc poslouchat hudbu z youtube a sledovat i korejské videoklipy, které jsem poslední dobou odložila stranou. Popravdě jsem teď dost poslouchala anglické písničky a korejštinu a K-pop jsem celkově odsunula.
Na podzim ráda poslouchám takové ty Indie/Folk/Chill/Autumn songs - rozumíme si? (viz na začátku článku).
Mezi to se dají zahrnout i nějaké korejské písničky.

Uvědomila jsem si, když už je řeč o Káčku, že mám už asi půl roku v rozepsaných jeden článek a další bych chtěla napsat, takže snad si tu na to najdu čas :)"Musíš se mnoho učit abys poznal, že málo víš." - Michel de MontaigneZa poslední dobu jsem viděla několik hororů. Za celý život jsem jich viděla jen pár, ale myslím, že to doháním a dokonce jsem viděla první dva díly Supernatural (dřív se o tom bavila Fiky s Lucíkem, ale v tu dobu mě to nějak nemotivovalo, dokud mi před pár dny nebyl puštěn první díl) :) Celkově mě ty horory ani neděsily a nějak mě začalo /opět/ přitahovat mystično a děsivo. K podzimu se to hodí... Taková představa mladé dlouhovlasé tmavovlasé ženy v bílých středověkých šatech ve tmě v lese mezi napadným listím.... ááj :3 :D Nebo prostě něco takvoého chápete...
jsem si třeba vzpomněla na The Vampire Diaries :3


Dlouho jsem nebyla ani nemocná, ale před pár dny mě to skolilo. Začalo to oslabením, bolením hlavy a celého těla, únavou, po dvou dnes se mi zpustila rýma a začalo mě trochu bolet v krku...

A jak se máte jinak Vy?