K-pop | BTS

10. listopadu 2017 v 17:51 | Simix |  * K-pop *
Poznámka na začátek: Tenhle článek mám rozepsaný už tak půl roku, tak jsem ho jen dodělala... ani nevím, co jsem v něm pořádně psala... ! Rozhodně vím, že pod slovy některých písniček jsou odkazy na dané písničky a videoklipy (někam jsem přidala takové šipečky)


Jako popravdě, je mi blbé psát články o K-popu, když moji stálí čtenáři jsou zvyklí na něco úplně jiného a Kpop sami třeba ani neposlouchají. Nezajímá je, stejně tak, jako dřív nezajímal mě. Naše blogy byly tak nějak tématicky shodné.
Mění se doba, mění se místa, nějakým způsobem se mění i lidé, ale možná spíš jejich zájmy. Člověk objevuje nové a občas ho to nové zaujme, že se toho třeba chopí. Stejně jako já se na začátku května upoutala ke Kpopu. Nechci přijít o své staré dobré známé stálé čtenáře /jinak řečeno třeba affs, sb, oblíbené blogy, říkáme tomu různě/, kvůli tomu, že píšu něco, co je nezajímá. Tito lidí jsou už zkrátka součástí mého blogu, navštěvujeme se už nějakou tu dobu, podporujeme se apod.
Přijde mi i líto, že to, co píšu je tolik nezaujme, protože to je něco, co jde mimo ně. Na druhou stranu mám chuť naverbovat takové čtenáře, kteří můj nový zájem přimou s nadšením. Zkrátka mít čtenáře takové i takové.
Budu se snažit psát i něco jiného, aby mé články byly takové rozmanitější, ale nějak teď mám nápady co se právě od K-popu odrážejí.

Dnešní článek bude o další skupině a tou je BTS. Byli první, které mi H. v květnu zaslala. Poslala mi písničku NOT TODAY, ale jak už jsem jistě někde psala, zasekla jsem se později u GOT7, především u písničky NEVER EVER (píšu to tu už po x-té, já vím, pardon). Ačkoli to bylo druhé, co mi Hanča poslala. No nic, jdeme na BTS a pořádně nevím, jak začnu.
Napadlo mě začít jejich alby a písněmi jako u GOT7 a pak pokračovat samotnými členy, ale v albech se u nich neorientuji už vůbec, takže vlastně nento článek mi pomůže, abych to trochu poznala.

Je to vlastně moje druhá nejoblíbenější skupina, druhá skupina, kterou jsem se začala více zabívat po GOT7. Možná tu oblíbenost beru podle toho, koho znám lépe a déle.

Co se týče písniček, budou zase ukrytý pod některými slovy.

BTSJejich nejnovější písnička je Come Back Home - mě se zrovna tadyta úplně nelíbí. Kdybych už nedokázala rozlišit hlasy samotných členů (u GOT7 je to pro mě jednodušší), myslela bych si, že to není ani jejich. Ve videoklipu totiž nevystupují oni.

Prvně něco o jejich skupině:
Nějak jsem netušila, co název BTS znamená. Bylo mi jasné, že je to nějaká zkratka, ale nějak jsem se moc nepídila po tom, abych se dověděla, jaká, až teď kvůli tomuto článku.
BTS -방탄소년단 /výslovnost: Bangtan Sonyeondan/, v angličtině Beyond The Scene, Bangtan Boys, v češtině něco jako Neprůstřelní hoši/skauti,...).
BTS je vlastně sedmičlená Kpopová skupina (stejně jako GOT7) z Jižní Koreje. Stejně jako GOT7 byla skupina BTS založena společností, tentorktát je to společnost BigHit Entertainment, v roce 2013.
Členi, o kterých budu ještě více psát: V (Taehyung), Suga, Jin, Jungkook, Rap Monster, Jimin, J-Hope.
Členy vybrala společnost na základě konkurzů v letech 2010 a 2011. Debutovali přibližně po dvou rocích vlastního individuálního tréninku a několikaměsíčního společného tréninku v roce 2013. Jejich první píseň byla: "No more dream" z prvního alba 2COOL 4SKOOL. Během toho, než pořádně začali, během jejich příprav, natářeli videa na kanál BangtantTV.
Ještě před debutem vyšla písnička School of Tears, kterou nazpíval Rap monster, Jin a Suga. Drsný, hustý a líbí se m ito docela. Odrazem pro ně byla píseň Swimming pools od Kendricka Lamara. Jiní tři členové, J-Hope, Jimin a JungKook, vydali Graduation Sonn, což Vám může připomínat písničku Young, Wild and Free od Snoop Dogga, Wiz Khalify a Bruna Marse, protože je to touto písní inspirováno. Sedmý člen (V neboli Taehyung) byl držen v tajnosti. Byl viděn až v traileru na píseň No More Dream, tutorial 2
Svůj první comeback naplánovali na září onoho roku a pršli s albem O! RUL8,2? a videoklipem k písni N.O. Kromě vystoupení k této titulní písni se jim v listopadu přidaly vystoupení se Satoori Rap a Rise of Bangtan. Dne 3.září se začala vysílat i jejich první variety show s názvem Rookie King, kde jste měli možnost členy lépe poznat.
Je to první Kpopová skupina se dostala opravdu daleko. Jejich fanklub nese oficiální názec A.R.M.Y.
První významné ocenění: 2013 jako nejlepší nováčci MelOn Music Avards, od té doby více ocenění.
Úsěchy sklízí i mimo Jižní Koreju, zavítali už i do USA, Evropy a Austrálie.
V květnu 2017 byli nominovaní na BBMA's (Bilboard music awards) v kategorii Top Social Artist v Los Vegas. Překonali rekord s 300 miliony hlasy.

Alba:
září 2013 - O!RUL8!2 << - tyhle písničky jsem snad ani neslyšela ještě, až teď :)
únor 2014 - SKOOL LUV AFFAIR <<
2014- Wake Up (Japonské album) <<
srpen 2014 - DARK AND WILD <<
Nové - září 2017 - Lově Yourself: Her << takové jiné, modernější, nevím :D

Jednotlivé písně z alb:
2COOL 4SKOOL: prvních pár písní z tohoto alba jsou drsnější.
1 - Intro: 2 COOL 4 SKOOL (Feat. DJ Friz)
2 - We Are Bulletproof Pt.
3 - Skit: Circle Room Talk
4 - No More Dream / dance version <<
5 - Interlude
6 - I Like It (좋아요) <<
7 - Outro: Circle Room Cypher

O!RUL8!2?: - v tomto albu jsou také takové drsnější písničky. Hromadu z toho neznám :)
01. Intro : O!RUL8,2?
02. N.O <písničku jsem už slyšela, ale videoklip vidím prvně, docela drsné. / video z natáčení << / dance practice <<
03. We On <<
04. Skit : R U Happy Now?
05. If I Ruled The World <<
06. Coffee <<
07. BTS Cypher Pt.1 <<
08. 진격의 방탄 <<
09. 팔도강산 <<
10. Outro : Luv In Skool << - toto se mi líbí, to je najednou něco jiného

SKOOL LUV AFFAIR:
01. Intro: Skool Luv Affair
02. 상남자 (Boy in Luv) << - tak něco, co už znám.
03. Skit: Soulmate
04. 어디에서 왔는지 (Where Did You Come From)
05. 하루만 (Just One Day) << (ta je pěkná)
06. Tomorrow << (tahle taky)
07. BTS Cypher PT.2: Triptych
08. 등골브레이커 (Spinebreaker)
09. Jump <<
10. Outro: Propose

WAKE UP (Japonské album)
01.) Intro
02.) The Stars <<
03.) Jump
04.) Danger
05.) Boy In Luv
06.) Just One Day
07.) I Hope
08.) I Hope Pt.2
09.) No More Dream
10.) Bulletproof Advance
11.) N.O
12.) Wake Up
13.) Outro

DARK AND WILD:
01. Intro: What Am I To You <<
02. Danger <<
03. 호르몬 전쟁 (War of home) <<
04. 힙합성애자 (Hip Hip lover) <<
05. Let Me Know << (tahle je sakra pěkná, poslechnout aspoň kousek!!)
06. Rain << (toto je 3D verze, takže jestli posloucháte, nejlépe se sluchátky!)
07. BTS Cypher PT.3 : KILLER (Feat. Supreme Boi)
08. Interlude: 뭐해
09. 핸드폰 좀 꺼줄래 (can you turn of your phone) <<
10. 이불킥 <<
11. 24/7=Heaven <<
12. 여기 봐 (Look here) << (hezký kulisy :D)
13. 2학년 (Second grade) <<
14. Outro: 그게 말이 돼? (Does that make a sence?) <<

In the Mood for Love:
01. Intro : 화양연화
02. I NEED U <<
03. 잡아줘 (Hold Me Tight)
04. SKIT : Expectation!
05. 쩔어 (dope) <<
06. 흥탄소년단 (Boyz with fun) <<
07. Converse High <<
08. 이사 (move)
09. Outro : Love is Not Over

The Most Beautiful Moment in Life:
01. INTRO : Never Mind
02. RUN <<
03. Butterfly << + tady <<
04. Whalien 52 <<
05. Ma City <<
06. 뱁새 (crow tit) <<
07. SKIT : One night in a strange city
08. 고엽 (dead leaves) <<
09. OUTRO : House Of Cards

The Most Beautiful Moment In Life: Young Forever:
01. Intro: 화양연화 (HYYH)
02. I NEED U << prosím pěkně, to je můj budík... až mi z toho poskočilo srdce! :D Dost dobrá písnička ale.
03. 잡아줘 (Hold Me Tight) <<
04. 고엽 (Dead Leaves)
05. Butterfly (Prologue Mix)
nevím kam zmizela šestka?!
07. Ma City
08. 뱁새 (Baepsae)
09. 쩔어 (Dope)
10. 불타오르네 (FIRE) << drsný!
11. Save Me << Jedna z nejpěknějších! :)
12. EPILOGUE Young Forever << (to mi teď připomněla učení na maturitu, když jsem ležela na zahradě, brečela nad tím, že nevím, co je smyslem mého života a čerstvě zamilovaná do K-popu :D)

Wings:
1-Intro : Boy Meets Evil
2-Blood,sweat&tears <<
3-Begin << (Jungkook)
4-Lie << (Jimin)
5-Stigma << (V aneb Taehyung)
6-First love << (Suga)
7-Reflection << (Rapmoon)
8-Mama << (J-Hope)
9-Awake << (Jin)
10-Lost <<
11-BTS Cypher pt4
12-Am I wrong <<
13-21st Century girls <<
14-Two!Three! <<

You Never Walk Alone:
01. Intro : Boy Meets Evil 02. 피 땀 눈물 (Blood, Sweat and tears) 03. Begin 04. Lie 05. Stigma 06. First Love 07. Reflection 08. MAMA 09. Awake 10. Lost 11. BTS Cypher 4 12. Am I Wrong 13. 21세기 소녀 14. 둘! 셋! (그래도 좋은 날이 더 많기를) 15. 봄날 (Spring Day) - BTS *Title << Krásná písnička! 16. Not Today << První, co jsem od nich slyšela, když mi ji Hanča poslala. Drsná! 17. Outro : Wings << 18. A Supplementary Story : You Never Walk Alone << Podle mě pěkné, slyším možná i poprvé.

Love Yourself "Her":
01. Intro : Serendipity (Jimin) << takové klidné, hezké! :D A ten videoklip? Aw :3 02. DNA * << To pískání na začátku je epický! :D 03. Best Of Me << Tu mám dost ráda, na tu by se dalo tančit i na nějaké párty :D Nebo prostě jen někam cestovat a tak :D Úplně povznese :D Aspoň mě! :D 04. dimple (illegal) << Taky pěkné. Ve videoklipu je možno vidět útržky z příběhu, který toto album má, nebo celkově ... nevím, jak to popsat. Napojuje se ten příběh na album Wings :/ Jde o to, že Jungkooka přejelo auto... ale pravděpodobně přežil. 05. Pied Piper << Opět obsažen příběh. + video << 06. Skit : Billboard Music Awards Speech - to nikoho nezajímá 07. MIC Drop << to se mi tolik nelíbí, ale dám to sem.. moc drsného korejského rapu na mě 08. Go Go << Tohle je ale dobrý :) Líbí se mi ta choreografie :D 09. Outro : Her << 10. Sea << 11. Skit : Hesitation & Fear (hidden skite)


Tak to by bylo všechno.. takovýhle články jsou pracný!! :D

Ahoooj!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 14. listopadu 2017 v 19:23 | Reagovat

Já sice K-POP nemusím, nevyhledávám jej, ale dokážu ocenit takový článek :-) chápu, že s ním máš hodně práce a že trvá, než jej napíšeš :-) a i když tohle moc neposlouchám, ráda se něco dozvím, přečtu si to :-) Vůbec to neodsuzuju a některé písničky i na tvé doporučení a tipy od tebe poslouchám :-) asi nejsem úplný fanda, ale taky nejsem žádný "hejtr" :-)
Určitě o nás věrné čtenáře nepřijdeš! To v žádném případě :-) Já si ráda přečtu cokoliv! Aspoň se něco nového, zajímavého dozvím... :-) Takže za mě super článek, proč ne :-)
Mám ráda tvé deníčky, recenze na filmy/knížky, videa... ale i takovéto články k tobě patří... Je to něco, co tě baví, co tě naplňuje a to je správné ♥

2 Simix Simix | Web | 16. listopadu 2017 v 19:57 | Reagovat

[1]: To jsem ráda :) Nejsi do toho nucena :) Ale to ty víš :)
děkuji :) Potěší :)

3 Bonito Bonito | Web | 18. listopadu 2017 v 19:46 | Reagovat

posobiš sympaticky :)

4 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 18. listopadu 2017 v 19:47 | Reagovat

ta lištička v menu :3

5 Simix Simix | Web | 19. listopadu 2017 v 13:08 | Reagovat

[3]: Děkuji :)

[4]: Líbí? :D Je cute, že?

6 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 3. prosince 2017 v 22:19 | Reagovat

Awww! Na té fotce jsou neuvěřitelně cute ^^ Já k-pop naprosto miluju, BTS jsou super! Sice víc poslouchám EXO nebo Seventeen, ale stejně jsou úžasní. Jinak moc oceňuji takhle dopodrobna zpracovaný článek :) Máš moc pěkný blog, určitě tu nejsem naposledy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama