Žít život jako snít sen.

16. prosince 2017 v 18:12 | Simix |  *Mini Diary*
Ani nevím, jak mám začít psát. Tím, že jsem zase delší dobu nic nenapsala? Tím, že mi to, co se mi poslední dobou děje, mi přijde přece jen stále jako sen? Moje pocity, emoce a myšlenky jsou rozbouřené.

Ačkoli jsem člověk, který se skoro nikdy nenudí a má toho hodně, začala jsem minulý týden využívat svůj volný čas rozumně. Po nějakém tom týdnu vyřizování jsem nastoupila na brigádu do Tesca. Když to přišlo, měla jsem obavy z neznámého a že něco pokazím. Pohledy některých nebyly příjemné, ale jde jen o zvyk. Později mi ten přístup přišel i mnohem přátelštější. Jeden den jsem byla zaučovaná a poznal jsem dvě slečny brigádnice, ne-li tři. Říkaly mi, co a jak. Před tím mi dala ale vedoucí jakési školení a seznámila mě s důležitými informacemi. Druhý den jsem už skorovšechno dělala sama, ale naštěstí je možnost pomoci a rady. Kvůli brigádě jsem nejela jeden víkend domů. Asi třetí den jsem tam poznala jednoho klučinu, který mi taky chvílema radil a hlavně jsme si povídali. Příjde mi jako fajn kluk. Chvílema je to brigáda na nervy, když se objeví nějaký nepříjemný zákazník, ale chvílema je to i moc fajn. Když to ubíhá hezky od ruky a zákazníci se usmívají a třeba i něco prohodí. Díky za takové lidi. Když jsem dělala brigádu na poště, měla jsem štěstí vlastně jen na ty fajn lidi a proto jsem si tuto práci, ačkoli někdy byla velice náročná, (tahat těžké věci za každého počasí) měla docela ráda. Kolegové byli jako kamarádi. A v Tescu je tomu v nějakých případech také tak.


5. 12. 2017 byl v ČB Pavel Callta. Po škole jsem měla s jedním klučinou sraz a šli jsme spolu na náměstí. nejsem zvyklá potkávat známé lidi osobně a tak jsem strašně moc chtěla s Pavlem fotku. Vtipné bylo to, když jsem mu pak podala ruku a řekla "Veselé Vánoce" a on mi na to řekl "Ahoj".
Následující den 6. 12. 2017 jsem spolu s dalšími stála na tom samém pódiu a měli jsme tam vystoupení se sborem. Po nějakém tom roce jsem si připomněla, jaké to je zpívat ve sboru.... a tak dál... nebudu tu psát vše.
7. 12. jsem byla poprvé v tom Tescu a 8. 12. jsme v rámci Dějin výtvarného umění jeli do Prahy do Rudolfina a byli jsme i vkavárnách a ve Veletržním paláci a více jsme se sblížili s panem vyučujícím. Milý chlapík. Dal mi bombony na kašel, půjčil knížku a tak.
V sobotu 9. 12. jsem šla ven s jedním klučinou, už docela dlouho mě chtěl poznat.

Ještě před pár dny jsem trávila čas po škole jinak... teď je to brigáda a zatím toho nějak moc nelituju. Možná jsem se už vydováděla.

Už skoro měsíc mám kašel. Spíš to ten měsíc už bude, ale poslední dva týdny to mám hodně špatný. V noci kvůli tomu nemohu spát. Dávím se, dusím se. Skoro všechny spolužačky mi říkaly, ať si s tím někam zajdu a já se zmohla jenom na lékarnu. Dokonce v Tescu mi jedna paní, které jsem markovala zboží, říkala, že bych potřebovala postýlku. Koordinátorka zase říkala: "Nějaká nemocná." Na to jsem odpověděla: "Malinko." A ona se otázala: "Malinko?" Kašel jak starý kuřák, který má plíce na odpis, ale jinak v pohodě. Plavání tomu jistě neprospělo, ačkoli jsem tento týden kvůli tomu neplavala a chladné večery po cestě domů, tomu také možná trochu přidaly. Po dvou týdnech na cestě domů mi ve vlaku jeden starý pán říkal, že bych s tím měla něco dělat. Když vám do toho takto hovoří i cizí lidé, asi to není žádná sranda. Ten pán byl jinak strašně fajn, přisedl si ke mně a povídal aspoň hodinu o jejich psech a kočce. Sama jsem si říkala, že s tím kašlem musím už vážně někam zajít a jen co jsem přijela domů, bylo stejně rozhodnuto. Další den ráno v sobotu jsem šla na pohotovost. Mám antibiotika. Nejsem zvyklá bžt nemocná, ale naopak něco dělat. Docela mě vyděsilo, že budu brát antibiotika, protože zkoušky, zápočty, Vánoce, brigáda, hory... Nemůžu si dovolit být nemocná, ale co už. Kvůli tomu svýmu "nemůžu si dovolit" jsem to zanedbávala už docela dlouho. Zdraví je přece důležité. Vlastně to nejdůležitější. Nebo ne?

Měla jsem v plánu kapánek jiné články, ale touž déle a nějak jsem se k tomu nedostala, tak snad brzy. Teď jen aktuálně o mém životě :)

Tak se mějte...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 outcry outcry | Web | 18. prosince 2017 v 15:53 | Reagovat

Brigády v obchodech jsou super. :-) Je to makačka, ale uteče to a jsou za to i super peníze( alespoň já jsem to tak měla). S tím kašlem si nezahrávej, aby sis ty plíce fakt neoddělala jak ten kuřák. :/

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 20. prosince 2017 v 6:16 | Reagovat

Téda, ty se nenudíš! :-) Tolik aktivit... ale je to dobře, jen občas to na člověka dolehne a když zlobí zdraví, měl by se zastavit a odpočinout si. Taky to tak dělám (nebo spíš dělala jsem) - nemůžu si dovolit být nemocná, nemůžu ležet, nestihnu to a to... musím to a to... a pak si člověk uvědomí, že když nebude zdravý, tak nic z toho už stejně pořádně nikdy neudělá a nebo s obtížemi... proto si vždycky řeknu - něco na tebe leze, lehni si 2 dny, vyleč se, protože když to neuděláš, nebudou to jen 2 dny, ale třeba 2 týdny nebo dýl a to je daleko horší, protože toho nestihnu větší kopec... je lepší se asi zastavit a ležet 2 dny :-) a tak se toho držím, jinak bych to dělala pořád stejně, nebo podobně jako ty - nemůžu si dovolit :D :-) ale chápu tě :-)
Budu držet palce, aby jsi byla co nejdřív fit ♥ aby sis užila Vánoce a hlavně ti neutekly povinnosti, které potřebuješ stihnout :-)
Brigáda v Tescu? Proč ne :-) také jsem dělala v obchodě... je to makačka a někdy jsem myslela, že umřu, ale zase byla to zajímavá zkušenost, hlavně co se týká práce s lidma a tak :-)
Přeju Ti, ať se ti daří ♥ no a hlavně to zdravíčko! :-) Těším se na další články <3

3 Misaki Misaki | Web | 29. prosince 2017 v 15:02 | Reagovat

Tak to přeju hodně štěstí s tou novou brigádou, taky pracuji jako prodavačka jen tedy v kině no :D a úplně tě chápu s tím jak píšeš, že někteří lidé jsou opravdu nepříjemní, mně třeba nedávno jeden pán seřval, za to že mu nemůžu rozměnit peníze :D. Jinak ti přeji hezké svátky a šťastný Nový rok a štěstí u zkoušek, hlavně se brzo uzdrav. :)

4 Cherry Berry Cherry Berry | Web | 31. prosince 2017 v 12:06 | Reagovat

♥︎Šťastný nový rok přeji♥︎

5 Simix Simix | Web | 31. prosince 2017 v 18:46 | Reagovat

[1]: Jojo :) No... já vím :)

[2]: Máš pravdu :)
Přesně :) Děkuji :)

[3]: Taky dobrý :D Nápodobně a díky!! :)

[4]: Děkuji, tobě taky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama